Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add

5000 euro voor professionalisering kunnen musea in Groningen krijgen

Door Redactie Nationale recreatiegids
schedule 3 min
location_on [xx]km
Musea in de provincie Groningen kunnen 5000 euro krijgen voor digitalisering of professionalisering van de collectie. Gedeputeerde Mirjam Wulfse reikte donderdag 3 maart de eerste cheque uit aan de directeur van het Nationaal Busmuseum in Hoogezand. De provincie heeft samen met 19 Groninger musea een programma opgesteld voor digitalisering en professionalisering van hun collectie. Dat meldt de provincie Groningen. 

Het Busmuseum gaat de 5000 euro gebruiken om een conservator in te huren om te helpen bij het beheer van de collectie. Het museum heeft een grote verzameling bussen met bijzondere verhalen en wil die op een goede manier bewaren. Er is te weinig ruimte in het museum om alle bussen te kunnen bewaren en te laten zien. Samen met een expert wil het museum onderzoeken hoe de bussen op de beste manier een plek kunnen krijgen. De provincie vindt het belangrijk om het Nationaal Busmuseum in Hoogezand te ondersteunen. Het museum heeft een belangrijke maatschappelijke functie in Hoogezand en omgeving door de vele vrijwilligers die zich ervoor inzetten. 

Meerjarenprogramma Innovatie Musea 

19 Groninger musea doen mee aan het Meerjarenprogramma Innovatie Musea. Met het programma willen we samenwerking en professionalisering binnen de musea stimuleren. Voor de komende drie jaar is hiervoor  750.000 euro beschikbaar. Deelnemende musea zijn onder andere het Groninger Museum, Storyworld in Forum Groningen, Museum Stad Appingedam en Museum Wierdenland Ezinge.

Door: Nationale Recreatiegids 

14 februari '25 ( 9:15)

Joost Niemöller nieuwe hoofdredacteur Ongehoord Nederland

Joost Niemöller is de nieuwe hoofdredacteur van omroep Ongehoord Nederland (ON!). De journalist is de opvolger van de vorig jaar ontslagen Arnold Karskens.

14 februari '25 ( 8:45)

André Rieu uitgenodigd op high tea bij koning Bahrein

André Rieu is donderdag ontvangen door koning Hamad van Bahrein. De wereldberoemde violist is met zijn orkest uitgenodigd voor een high tea.

13 februari '25 (12:19)

Kinderboekenschrijfster Anneke Scholtens na slopende ziekte overleden

Kinderboekenschrijver Anneke Scholtens is dinsdag op 69-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar partner donderdag gemeld. Zij overleed in haar woonplaats Amsterdam na "een slopende ziekte", aldus haar man.

13 februari '25 ( 8:40)

Drie verdachten kunstroof Drents Museum blijven langer vastzitten

De drie verdachten die zijn aangehouden na de kunstroof in het Drents Museum in Assen blijven langer in de cel. Het voorarrest van de twee mannelijke verdachten is verlengd met negentig dagen, dat van de vrouwelijke met dertig dagen. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank Noord-Nederland woensdag besloten. De eerste openbare zitting in de zaak staat nu gepland op 9 mei, meldt het Openbaar Ministerie. Het gaat om een voorbereidende zitting, de datum is nog niet definitief.

12 februari '25 (15:55)

Boekenweekgeschenk geschreven door Gerwin van der Werf

Gerwin van der Werf is dit jaar de schrijver van het Boekenweekgeschenk. Dat werd woensdagmiddag bekendgemaakt in het Internationaal Theater Amsterdam.

12 februari '25 (15:52)

Politie zoekt bij Deurze naar aanwijzingen kunstroof Drents Museum

Bij Deurze is de politie aan het zoeken naar aanwijzingen die te maken hebben met de kunstroof in het Drents Museum. Daarvoor gebruiken de agenten metaaldetectoren. Dat meldt RTV Drenthe.

11 februari '25 (12:20)

NFF in Utrecht vindt in afgeslankte vorm plaats na subsidiestop

De komende editie van het Nederlands Film Festival (NFF) vindt dit jaar in afgeslankte vorm plaats in Utrecht. Vorig jaar werd bekend dat de gemeente Utrecht de jaarlijkse subsidie voor het filmfestival had geschrapt, na een voorstel van een adviescommissie.

11 februari '25 ( 9:00)

Collega's radiomaker Vincent van Engelen maken overlijden bekend

Radiomaker Vincent van Engelen is op 77-jarige leeftijd overleden. Dat delen oud-collega's, onder wie voormalig KRO-presentator Marc Stakenburg, maandagavond op Facebook.

11 februari '25 ( 8:55)

Brigitte Kaandorp annuleert zestien shows vanwege gezondheidsklachten

Brigitte Kaandorp heeft zestien shows van haar nieuwe voorstelling Wilde Westen geannuleerd. De reden daarvoor zijn aanhoudende gezondheidsklachten, schreef Kaandorp "met pijn in het hart" in een bericht op haar website. De shows van de 62-jarige cabaretière zouden plaatsvinden in het Haventheater IJmuiden. Zesduizend mensen hadden al een kaartje gekocht.

10 februari '25 (14:04)

Theateractrice Sigrid Koetse overleden op 89-jarige leeftijd

Actrice Sigrid Koetse is overleden. Dat heeft haar familie maandag laten weten aan het ANP. Koetse overleed zondag op 89-jarige leeftijd in het Rosa Spier Huis in Laren.