Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add

Biografie André van Duin gelanceerd in DeLaMar Theater

Door Redactie Nationale recreatiegids
schedule 2 min
location_on [xx]km
André van Duin heeft maandag in het DeLaMar Theater uit handen van Jan Slagter het eerste exemplaar van zijn geautoriseerde biografie Gewoon André in ontvangst genomen. Schrijver Bert Kuizenga dook met Van Duin zelf, zijn dierbaren, vrienden, bekenden en vakbroeders in het verleden van de veelzijdige artiest.

In het boek staan persoonlijke bijdragen. Onder anderen Joop van den Ende, Youp van 't Hek, Joke Bruijs, Caroline Tensen en Freek de Jonge leverden bijdragen aan het boek, dat door FC Klap wordt uitgegeven. Demissionair minister-president Mark Rutte schreef een persoonlijke brief aan Van Duin die als uitsmijter achter in het boek is opgenomen.

Ook Matthijs van Nieuwkerk heeft bijgedragen. "Wonderlijk toch, hoe de loop van het leven zijn eigen pad kiest. Ik koester het geluk dat ik met André de Grote, tegen wie ik huizenhoog opkijk, mag werken en af en toe in zijn nabijheid mag verkeren", aldus de BNNVARA-presentator.

Schrijver Kuizenga leerde Van Duin goed kennen toen hij in 2005 Ron Brandsteder verving in de theatershows van de 74-jarige cabaretier en presentator. De 85 voorstellingen waren het begin van hecht contact dat altijd is gebleven.

Door: ANP

14 februari '25 ( 9:15)

Joost Niemöller nieuwe hoofdredacteur Ongehoord Nederland

Joost Niemöller is de nieuwe hoofdredacteur van omroep Ongehoord Nederland (ON!). De journalist is de opvolger van de vorig jaar ontslagen Arnold Karskens.

14 februari '25 ( 8:45)

André Rieu uitgenodigd op high tea bij koning Bahrein

André Rieu is donderdag ontvangen door koning Hamad van Bahrein. De wereldberoemde violist is met zijn orkest uitgenodigd voor een high tea.

13 februari '25 (12:19)

Kinderboekenschrijfster Anneke Scholtens na slopende ziekte overleden

Kinderboekenschrijver Anneke Scholtens is dinsdag op 69-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar partner donderdag gemeld. Zij overleed in haar woonplaats Amsterdam na "een slopende ziekte", aldus haar man.

13 februari '25 ( 8:40)

Drie verdachten kunstroof Drents Museum blijven langer vastzitten

De drie verdachten die zijn aangehouden na de kunstroof in het Drents Museum in Assen blijven langer in de cel. Het voorarrest van de twee mannelijke verdachten is verlengd met negentig dagen, dat van de vrouwelijke met dertig dagen. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank Noord-Nederland woensdag besloten. De eerste openbare zitting in de zaak staat nu gepland op 9 mei, meldt het Openbaar Ministerie. Het gaat om een voorbereidende zitting, de datum is nog niet definitief.

12 februari '25 (15:55)

Boekenweekgeschenk geschreven door Gerwin van der Werf

Gerwin van der Werf is dit jaar de schrijver van het Boekenweekgeschenk. Dat werd woensdagmiddag bekendgemaakt in het Internationaal Theater Amsterdam.

12 februari '25 (15:52)

Politie zoekt bij Deurze naar aanwijzingen kunstroof Drents Museum

Bij Deurze is de politie aan het zoeken naar aanwijzingen die te maken hebben met de kunstroof in het Drents Museum. Daarvoor gebruiken de agenten metaaldetectoren. Dat meldt RTV Drenthe.

11 februari '25 (12:20)

NFF in Utrecht vindt in afgeslankte vorm plaats na subsidiestop

De komende editie van het Nederlands Film Festival (NFF) vindt dit jaar in afgeslankte vorm plaats in Utrecht. Vorig jaar werd bekend dat de gemeente Utrecht de jaarlijkse subsidie voor het filmfestival had geschrapt, na een voorstel van een adviescommissie.

11 februari '25 ( 9:00)

Collega's radiomaker Vincent van Engelen maken overlijden bekend

Radiomaker Vincent van Engelen is op 77-jarige leeftijd overleden. Dat delen oud-collega's, onder wie voormalig KRO-presentator Marc Stakenburg, maandagavond op Facebook.

11 februari '25 ( 8:55)

Brigitte Kaandorp annuleert zestien shows vanwege gezondheidsklachten

Brigitte Kaandorp heeft zestien shows van haar nieuwe voorstelling Wilde Westen geannuleerd. De reden daarvoor zijn aanhoudende gezondheidsklachten, schreef Kaandorp "met pijn in het hart" in een bericht op haar website. De shows van de 62-jarige cabaretière zouden plaatsvinden in het Haventheater IJmuiden. Zesduizend mensen hadden al een kaartje gekocht.

10 februari '25 (14:04)

Theateractrice Sigrid Koetse overleden op 89-jarige leeftijd

Actrice Sigrid Koetse is overleden. Dat heeft haar familie maandag laten weten aan het ANP. Koetse overleed zondag op 89-jarige leeftijd in het Rosa Spier Huis in Laren.