Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add

Alex Klaasen neemt in nieuwe show Derksen op de hak

Door Redactie Nationale Recreatiegids
schedule 6 min
location_on [xx]km
Cabaretier Alex Klaasen ontpopte zich met zijn revuevoorstelling Showponies anderhalf jaar geleden tot een van de theaterhits van het seizoen. Nu is er een tweede deel, waarin homoseksualiteit, identiteit en de manier waarop de maatschappij daar naar kijkt nóg prominenter het thema vormen.

Bij de voorganger kwamen homoseksualiteit en identiteit tijdens het schrijven bovendrijven als overkoepelende thema’s; bij het vervolg ging de komiek bewuster zoeken naar sketches en liedjes over lhbt. "Ik merkte op meerdere fronten dat Showponies iets deed met mensen", vertelt Klaasen. "Ik sprak naderhand veel mannen die door hun vrouw waren meegesleept en zeiden: het was wel erg gay, maar ik vond het tóch leuk. Een belediging en een compliment in één. En het is volledig in lijn met het feit dat we in Nederland eigenlijk helemaal niet zo geëmancipeerd zijn."

De 43-jarige artiest merkt dat discussies over gelijke rechten en acceptatie van homo’s zich vaak beperken tot de coming-out van jonge lhbt’s. "Daarna is alles goed, denken veel mensen; dan kan je een leuk leven gaan leiden. Maar dat is pas het begin van een lang traject waarin je doorlopend tegen vooroordelen aan blijft lopen. Dat kan een heel eenzaam proces zijn; veel mannen voelen zich jarenlang incompleet omdat ze niet goed weten wie ze zijn en welke rol ze in de wereld moeten spelen. Het kan ook heel frustrerend zijn dat je je elke keer maar tegenover de samenleving moet blijven manifesteren als homoseksueel."

Queer Eye-achtige scene

Mensen als Johan Derksen en René van der Gijp, die met grote regelmaat grappig bedoelde opmerkingen over lhbt's lanceren in hun goed bekeken Veronica Inside, zorgen ervoor dat de homo-emancipatie terrein heeft verloren, claimt Klaasen. "Ze onderschatten zo enorm wat de impact van dat soort onhandige grappen kan zijn. Natuurlijk moeten mensen die het leuk vinden ernaar kijken en er om lachen. Maar denk ook eens aan al die jongens buiten de Randstad, die uit alle macht zoeken naar het lef om uit de kast te komen. En dan hun vader horen lachen omdat René van der Gijp een jurk aantrekt en transgenders belachelijk maakt. Dat legt de drempel om tegenover die lachende vader te durven zeggen dat jij zo iemand bent weer vele malen hoger."

De cabaretier gelooft echter in de kracht van humor, ook als tegengif voor dit soort trends. Het duo van Veronica Inside komt dan ook aan bod in Showponies II: "Er zit een Queer Eye-achtige sketch in met drie homo’s die iemand die Veronica Inside kijkt proberen om te turnen." De voorstelling gaat 7 oktober in première in het DeLaMar Theater in Amsterdam en is daarna het hele seizoen door heel Nederland te zien.

Door: ANP

14 mei '25 (12:56)

Fenix opent in Rotterdam: museum vertelt migratieverhaal met kunst, foto's en symboliek

Met de opening van Fenix krijgt Rotterdam er niet alleen een nieuw museum bij, maar ook een cultureel landmark dat de thematiek van migratie op een unieke manier tot leven brengt. In de monumentale Fenixloods II op Katendrecht vertelt het museum het verhaal van migratie aan de hand van hedendaagse kunst, fotografie en persoonlijke objecten. Dit meldt de Volkskrant.

14 mei '25 ( 9:25)

Roel en Jos Maalderink beleven komend najaar theaterdebuut

Roel en Jos Maalderink, die samen het satirische VPRO-programma Plakshot maken, beleven komend najaar hun gezamenlijke theaterdebuut. Dat doen de twee broers met hun cabaretvoorstelling Verbroedering.

14 mei '25 ( 8:42)

Anton Corbijn bijna klaar met regisseren vijfde speelfilm

Anton Corbijn is bijna klaar met zijn vijfde speelfilm, het project Switzerland. Dat heeft de Nederlandse regisseur dinsdag bevestigd op het Filmfestival van Cannes na berichtgeving van het AD. De hoofdrollen in Switzerland worden gespeeld door de Britse actrice Helen Mirren en de Amerikaanse ster Alden Ehrenreich, die eerder in de Star Wars-film Solo speelde.

13 mei '25 (13:46)

Ilse Warringa, Elle Leyers en Waldemar Torenstra te horen in verfilming boek Annet Huizing

Waldemar Torenstra, Ilse Warringa en Elle Leyers lenen hun stemmen aan de Nederlandse versie van de verfilming van het bekroonde boek Hoe ik per ongeluk een boek schreef van schrijver Annet Huizing. De film, die live-action combineert met animatie, is vanaf 30 juli in de Nederlandse bioscopen te zien. Dat heeft producent BIND Film dinsdag gemeld op het Filmfestival van Cannes.

13 mei '25 ( 9:23)

Schrijver en acteur Paul Haenen te zien in nieuw toneelstuk over Nederlandse politiek

Schrijver en acteur Paul Haenen is deze zomer te zien in een nieuw toneelstuk over de actuele Nederlandse politiek. In het stuk Pieter komt ook! gaan de coalitiepartners van het kabinet-Schoof op heidag. Haenen vertolkt zelf de rol van premier Dick Schoof, maakte hij dinsdag aan het ANP bekend.

12 mei '25 (10:18)

Vervanger Mai Verbij op 3FM is Stijn de Vries

Stijn de Vries is de komende tijd te horen op NPO 3FM. De programmamaker vervangt bij de radiozender Mai Verbij, die zondag haar laatste uitzending voor haar zwangerschapsverlof maakte.

12 mei '25 (10:07)

Eva Hermans-Kroot op geboortedag herdenkingsplaat gekregen

Eva Hermans-Kroot heeft op haar geboortedag in Tilburg een herdenkingsplaat gekregen. Hermans-Kroot overleed eind vorig jaar op 26-jarige leeftijd en kreeg bekendheid door haar deelname aan het programma Over Mijn Lijk en haar rubriek op radiozender Qmusic.

12 mei '25 ( 9:05)

Cornald Maas heeft 'kwaadaardige vorm van chronische kanker'

Cornald Maas heeft een "kwaadaardige vorm van chronische kanker". Dat vertelt de 62-jarige songfestivalcommentator zaterdag in een uitgebreid interview met het AD.

09 mei '25 (15:00)

Herman van Veen vindt leven te leuk om ermee op te houden

Herman van Veen vindt het leven te leuk om ermee op te houden. De theatermaker wil daarom graag de eerste zijn die niet doodgaat, zegt hij in het YouTubeprogramma Open Kaart van presentator Robbert Rodenburg.

09 mei '25 (13:12)

Genoeg bewijs tegen de verdachten voor plegen kunstroof uit het Drents Museum

Er is veel bewijs gevonden tegen de verdachten die vastzitten voor de kunstroof uit het Drents Museum in Assen, dat zegt het Openbaar Ministerie (OM). Tijdens de eerste inleidende zitting besliste de rechter dat er voldoende redenen waren om beide mannen voorlopig vast te houden. Dat meldt RTV Drenthe.