Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

KNSB: 46 ijsbanen open, enkele alweer tijdelijk dicht door zon

Door Redactie Nationale recreatiegids
schedule 3 min
location_on [xx]km
Al zeker 46 ijsbanen zijn donderdagmiddag geopend voor publiek, ziet de schaatsbond KNSB. Maar ook is een aantal verenigingen tijdelijk dicht gegaan vanwege de felle zon. Het ijs heeft daar weer tijd nodig om te herstellen, zegt de bond.

Dat het ijs beschadigd raakt door intensief gebruik en zonlicht is niks nieuws. Vaak openen verenigingen 's avonds hun deuren weer als de zon onder is. "Vanwege de avondklok besluiten ijsbanen nu uit voorzorg om de hele dag dicht te blijven", zegt een woordvoerder van de KNSB. Veel ijsbanen reguleren de drukte door alleen leden toe te staan. Dat heeft volgens de KNSB een gunstige bijwerking. "Bij die verenigingen is sprake van aanwas van nieuwe leden."

De schaatskoorts in Nederland beperkt zich niet alleen tot de ijsbanen. Ook op natuurijs is de behoefte om te schaatsen groot. De KNSB waarschuwt voor de veiligheid en drukte in gebieden zoals de Loosdrechtse en Ankeveense Plassen. "Voordat grachten, plassen en kanalen een ijsvloer hebben die dik genoeg is, moet het wel enkele dagen flink gevroren hebben. Wie over één nacht ijs gaat, neemt grote risico’s. Bovenal geldt in coronatijd: blijf ook als je gaat schaatsen zo dicht mogelijk bij huis."

De geopende ijsbanen zitten verspreid over heel Nederland. Alleen in de provincies Flevoland, Noord-Brabant en Limburg zijn geen bij de schaatsbond aangesloten banen waarop geschaatst kan worden.

Door: ANP

16 januari '25 (10:54)

Zwijn valt twee wandelaars aan: 'Zwijnen zijn de grootste rotzakken van het bos'

Vorige week zaterdag zijn twee wandelaars in het bos bij Elspeet aangevallen door een zwijn. Vader en zoon waren samen aan de wandel, toen ze het dier tegenkwamen. Volgens ecoloog Lars Soerink is het zeldzaam dat een zwijn in de aanval gaat, maar de tijd van het jaar verklaart veel. Het is namelijk de paarperiode, waardoor mannelijke zwijnen extra veel testosteron hebben. Dit meldt Omroep Gelderland. 

16 januari '25 ( 9:00)

Flink minder dijk hoeft verstevigd te worden

Ongeveer 1400 kilometer dijk moet worden versterkt tot 2050, flink minder dan de 2000 kilometer die eerder is berekend. Dat schrijft minister Barry Madlener (Infrastructuur en Waterstaat) in een brief aan de Tweede Kamer. Ook dit getal kan komende jaren nog veranderen.

16 januari '25 ( 8:45)

Dichte mist wederom reden voor code geel in Nederland

Het KNMI waarschuwt dat er in het Waddengebied, rondom het IJsselmeer en in Limburg plaatselijk dichte mist voorkomt. Hier is code geel voor afgegeven tot middernacht.

15 januari '25 (11:33)

Code geel vanwege dichte mist in deel van land opgeheven

De weerswaarschuwing code geel die het KNMI had afgegeven voor dichte mist, is in een deel van het land voorbij. Voor Gelderland, Overijssel, Drenthe en Groningen geldt inmiddels geen waarschuwing meer.

15 januari '25 ( 8:55)

Code geel in Nederland vanwege dicht mist

In een groot deel van Nederland geldt code geel voor dichte mist. Het KNMI heeft de mistwaarschuwing afgegeven voor alle provincies behalve Zeeland, Groningen, Drenthe en Flevoland. Ook in het Waddengebied geldt code geel niet.

14 januari '25 (15:48)

Vanaf 2026 tweetalige verkeersborden in Friesland

Verkeersborden langs provinciale wegen in Friesland worden in 2026 vervangen door tweetalige verkeersborden, met Nederlands en Fries erop. Het gaat om borden met tekst erop, zoals uitrit of fietspad. Het vervangen van de verkeersborden is onderdeel van afspraken over het Fries tussen de regering en de provincie.

14 januari '25 ( 9:20)

Schaatsliefhebbers opgelet: natuurijs in Winterswijk is klaar voor actie

Op de grote natuurijsbaan van Winterswijk kan voor het eerst deze winter worden geschaatst. Niet alleen leden van de Winterswijkse IJsvereniging zijn welkom, maar iedereen die van schaatsen houdt mag de baan betreden. Dit meldt NOS.

13 januari '25 (13:59)

Seal Response Team ontving in 2024 meer meldingen van vastzittende zeehonden

Zeehonden zitten steeds vaker vast in zwerfafval. Dat zegt het Seal Response Team. Zij ontvingen in 2024 twee keer zoveel meldingen dan in het jaar 2023. Dat meldt Omroep Friesland.

13 januari '25 (12:50)

Eerste lammetjes geboren bij de schaapskooi in Exloo

Het eerste lammetje van het jaar 2025 is zaterdagavond 10 januari bij de schaapskooi in Exloo geboren. Het lammetje heet Jan en is vernoemd naar burgemeester Jan Seton. Trotse schaapsherder Nynke Leen laat weten dat het lammetje het heel goed doet. Dat meldt RTV Drenthe.

13 januari '25 ( 8:45)

Voor het eerst deze winter temperatuur gedaald tot -6

Voor het eerst deze winter is het lokaal kouder dan -5 graden. In het Groningse Eelde daalde de temperatuur tot -6, meldt Weeronline. Bij temperaturen onder de -5 graden is sprake van matige vorst.