Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add

IKEA gaat open voor winkelen op afspraak

Door Redactie Nationale recreatiegids
schedule 5 min
location_on [xx]km
IKEA stelt vanaf dinsdag zijn woonwarenhuizen open voor winkelen op afspraak. Dat heeft het Zweedse concern besloten na de door de overheid aangekondigde versoepelingen voor grote winkelketens. Eerder koos IKEA er nog voor om voorlopig dicht te blijven en zich te richten op onlinewinkelen en de optie om te bestellen en af te halen.

De nieuwe openstelling is vooral bedoeld voor mensen die bij IKEA bijvoorbeeld keukens willen laten inrichten. Ook kunnen klanten zo weer een bank uitproberen of een keukenkastje in het echt bekijken. Producten retourneren kan nog niet. De tijdslots duren 45 minuten en winkelen is enkel toegestaan met één persoon. "Er worden geen uitzonderingen gemaakt, helaas ook niet voor baby’s en kinderen", laat IKEA weten. Klanten kunnen tijdslots vanaf maandag aanvragen.

Demissionair premier Mark Rutte en coronaminister Hugo de Jonge zeiden maandagavond tijdens de persconferentie dat er vanaf volgende week meer mensen tegelijkertijd op afspraak kunnen winkelen. Dat is precies het moment dat de deuren bij IKEA weer opengaan. "We zijn uiteraard blij dat we weer iets meer klanten mogen ontvangen, maar het is slechts een fractie van hoeveel klanten we normaliter verwelkomen op een dag. Met gemiddeld 25.000 vierkante meter per winkel zetten vijftig klanten per keer nog steeds weinig zoden aan de dijk", benadrukt het meubelconcern.

Volgens de overheid mogen winkels momenteel nog maximaal twee klanten per verdieping op afspraak ontvangen, mits die 1,5 meter afstand kunnen bewaren. Vanaf volgende week wordt daarbij ook naar het vloeroppervlak gekeken. Per 25 vierkante meter mag een klant worden ontvangen, tot een maximum van vijftig klanten.

IKEA is niet de enige grote keten die eerder nog niet meedeed aan het shoppen op afspraak. Dit gold bijvoorbeeld ook voor kledingketen H&M. Die heeft deze week ook aangekondigd om de deuren toch weer te openen. Klanten zijn er vanaf vrijdag weer welkom en kunnen al de benodigde shopafspraak boeken. Via de webshop was bestellen al wel mogelijk bij H&M, maar het winkelen op afspraak, zoals begin deze maand werd toegestaan, was er nog in ontwikkeling. Om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan, waren niet-essentiële winkels sinds half december op slot.

Door: ANP

17 januari '25 (12:00)

Slagharen wint Parkvakanties Award 2025 voor ‘Vakantiepark met Pretpark’

Attractie- & Vakantiepark Slagharen is met grote trots uitgeroepen tot winnaar van de Parkvakanties Award 2025 in de categorie ‘Vakantiepark met Pretpark’. Deze publieksprijs werd uitgereikt bij de iconische Gold Rush-achtbaan en in ontvangst genomen door Sander de Haas (algemeen directeur) en Erik Veenstra (commercieel manager).

16 januari '25 (13:59)

Station Hoorn wordt Brick City: een interactieve LEGO-attractie opent dit voorjaar

Het station van Hoorn krijgt binnenkort een opvallende nieuwe bestemming. Het Museum van de 20e Eeuw werkt aan de lancering van Brick City, een interactieve LEGO-attractie. De oude stationshal en vroegere stationsrestauratie zullen worden omgetoverd tot een speel- en bouwruimte voor jong en oud. Dit meldt OnsWestfriesland.

15 januari '25 (10:58)

Efteling maant maakster van gepersonaliseerde Efteling-schoenen om materiaal offline te halen

Een vrouw die tegen betaling gepersonaliseerde Efteling-schoenen heeft gemaakt, moet haar foto’s en video’s daarvan offline halen. Dit heeft de bedrijfsjurist van het pretpark aan haar laten weten. Diverse Efteling-fans klopten onlangs bij haar aan om speciale schoenen van bijvoorbeeld Klaas Vaak, Pardoes of Baron 189 te ontwerpen. Dit meldt Looopings.

15 januari '25 ( 9:15)

Aquarium-attractie Sea Life Scheveningen staat op instorten

De iconische aquarium-attractie Sea Life op de Scheveningse boulevard ligt onder vuur vanwege ernstige achterstanden in onderhoud. Plafonds zouden op instorten staan, schimmel verspreidt zich door het gebouw, en onveilige elektra vormt een risico. Medewerkers en oud-personeel slaan alarm, en de lokale politiek eist actie van de gemeente Den Haag. Dit meldt het AD.

07 januari '25 (10:41)

Safaripark Beekse Bergen laat auto's langs leefgebied cheeta's rijden

Safaripark Beekse Bergen gaat de autosafari veranderen. Het leefgebied van de cheeta’s wordt afgeschermd, auto’s moeten daar straks langs rijden in plaats van doorheen. Beekse Bergen hoopt daarmee nog meer incidenten met de cheeta’s te voorkomen. Dat meldt de NOS.

06 januari '25 (10:30)

7-jarige jongen overleden twee weken na ongeval indoorkartbaan

Een 7-jarige jongen is twee weken na een ernstig ongeval op een indoorkartbaan in het Limburgse Swalmen overleden. De familie van het jonge slachtoffer meldt zijn dood op Facebook. Er leek eerder deze week een lichtpuntje te zijn, schrijven zij. "Dit lichtpuntje veranderde in het donkerste scenario en het werd een oneerlijk gevecht dat Sid niet kon winnen."

06 januari '25 ( 8:51)

Wildlands is de komende weken korter open

Dierenpark Wildlands in Emmen is vanaf dinsdag 7 januari minder lang open voor bezoekers. De dierentuin is twee uur korter open dan normaal gesproken. Dat meldt RTV Drenthe. 

30 december '24 (12:00)

Sluiting Artis: dit is wat we nu weten

De toekomst van dierentuin Artis in Amsterdam staat ter discussie. Recentelijk heeft de Partij voor de Dieren (PvdD) een voorstel ingediend bij de Amsterdamse gemeenteraad om Artis op termijn te sluiten. Dit voorstel heeft geleid tot een breed debat over het voortbestaan van de dierentuin en de rol van dierentuinen in het algemeen.

30 december '24 (10:04)

Ongeluk olifantje Yindi fataal; DierenPark Amersfoort rouwt om verlies

Het 4-jarige Aziatische olifantje Yindi is zaterdag na een ongeluk te komen overlijden. DierenPark Amersfoort meldt dat het jonge dier buiten speelde en vast kwam te zitten tussen een wand van boomstammen. Dierverzorgers probeerden haar verdoofd te bevrijden, maar helaas kwam ze niet meer bij bewustzijn. De dierentuin laat weten dat het overlijden een grote klap is voor de dierverzorgers, maar ook zeker voor de bezoekers en fans van Yindi. Dit meldt de Telegraaf.

27 december '24 (14:28)

Nu op Netflix: Pretpark op stelten van De Bellinga’s

De allernieuwste film van De Bellinga’s staat vanaf nu op Netflix. In De Bellinga’s: Pretpark op stelten verblijft het gezin op een pretpark. Daar zetten ze – zoals de naam al suggereert – de boel op stelten. Ze mogen in alle attracties, maar wel onder tijdsdruk want de kinderen hebben een parkshowrepetitie en vader Daniel traint voor de Zomerspelen. Maar dan duiken twee bekende boeven op… Dit meldt MSN.