Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add

Winkelen wordt weer heel beperkt mogelijk

Door Redactie Nationale recreatiegids
schedule 2 min
location_on [xx]km
Het wordt weer mogelijk om heel beperkt te winkelen. Vanaf 3 maart mag de detailhandel op afspraak weer klanten ontvangen. "Het wordt weer mogelijk die schoenen of die jas te passen", zei premier Mark Rutte dinsdagavond op een persconferentie.

Er is wel een hele reeks voorwaarden aan de verruiming verbonden. Klanten moeten zich onder meer vier uur van tevoren hebben aangemeld en per verdieping mogen maximaal twee klanten tegelijk in de winkel zijn. Het bezoek moet minimaal tien minuten duren.

Deze stap moet met name voor kleinere winkeliers een uitkomst bieden. Rutte zei te beseffen dat het voor het grootwinkelbedrijf "geen soelaas" biedt. Daarom gaat het kabinet in gesprek met deze ondernemingen om te kijken welke steun zij nodig hebben.

Op dit moment kunnen klanten bij niet- essentiële winkels alleen hun bestelling ophalen. Dat wordt 'click and collect' genoemd. Dat is sinds een paar weken mogelijk nadat deze winkels half december dicht waren gegaan omdat de besmettingscijfers bleven oplopen.

Winkeliersvereniging INretail pleit al langer voor het openen van de winkels. De detailhandel heeft het zwaar. Volgens de organisatie staan in de sector 50.000 banen op de tocht.

Door: ANP

17 januari '25 (12:00)

Slagharen wint Parkvakanties Award 2025 voor ‘Vakantiepark met Pretpark’

Attractie- & Vakantiepark Slagharen is met grote trots uitgeroepen tot winnaar van de Parkvakanties Award 2025 in de categorie ‘Vakantiepark met Pretpark’. Deze publieksprijs werd uitgereikt bij de iconische Gold Rush-achtbaan en in ontvangst genomen door Sander de Haas (algemeen directeur) en Erik Veenstra (commercieel manager).

16 januari '25 (13:59)

Station Hoorn wordt Brick City: een interactieve LEGO-attractie opent dit voorjaar

Het station van Hoorn krijgt binnenkort een opvallende nieuwe bestemming. Het Museum van de 20e Eeuw werkt aan de lancering van Brick City, een interactieve LEGO-attractie. De oude stationshal en vroegere stationsrestauratie zullen worden omgetoverd tot een speel- en bouwruimte voor jong en oud. Dit meldt OnsWestfriesland.

15 januari '25 (10:58)

Efteling maant maakster van gepersonaliseerde Efteling-schoenen om materiaal offline te halen

Een vrouw die tegen betaling gepersonaliseerde Efteling-schoenen heeft gemaakt, moet haar foto’s en video’s daarvan offline halen. Dit heeft de bedrijfsjurist van het pretpark aan haar laten weten. Diverse Efteling-fans klopten onlangs bij haar aan om speciale schoenen van bijvoorbeeld Klaas Vaak, Pardoes of Baron 189 te ontwerpen. Dit meldt Looopings.

15 januari '25 ( 9:15)

Aquarium-attractie Sea Life Scheveningen staat op instorten

De iconische aquarium-attractie Sea Life op de Scheveningse boulevard ligt onder vuur vanwege ernstige achterstanden in onderhoud. Plafonds zouden op instorten staan, schimmel verspreidt zich door het gebouw, en onveilige elektra vormt een risico. Medewerkers en oud-personeel slaan alarm, en de lokale politiek eist actie van de gemeente Den Haag. Dit meldt het AD.

07 januari '25 (10:41)

Safaripark Beekse Bergen laat auto's langs leefgebied cheeta's rijden

Safaripark Beekse Bergen gaat de autosafari veranderen. Het leefgebied van de cheeta’s wordt afgeschermd, auto’s moeten daar straks langs rijden in plaats van doorheen. Beekse Bergen hoopt daarmee nog meer incidenten met de cheeta’s te voorkomen. Dat meldt de NOS.

06 januari '25 (10:30)

7-jarige jongen overleden twee weken na ongeval indoorkartbaan

Een 7-jarige jongen is twee weken na een ernstig ongeval op een indoorkartbaan in het Limburgse Swalmen overleden. De familie van het jonge slachtoffer meldt zijn dood op Facebook. Er leek eerder deze week een lichtpuntje te zijn, schrijven zij. "Dit lichtpuntje veranderde in het donkerste scenario en het werd een oneerlijk gevecht dat Sid niet kon winnen."

06 januari '25 ( 8:51)

Wildlands is de komende weken korter open

Dierenpark Wildlands in Emmen is vanaf dinsdag 7 januari minder lang open voor bezoekers. De dierentuin is twee uur korter open dan normaal gesproken. Dat meldt RTV Drenthe. 

30 december '24 (12:00)

Sluiting Artis: dit is wat we nu weten

De toekomst van dierentuin Artis in Amsterdam staat ter discussie. Recentelijk heeft de Partij voor de Dieren (PvdD) een voorstel ingediend bij de Amsterdamse gemeenteraad om Artis op termijn te sluiten. Dit voorstel heeft geleid tot een breed debat over het voortbestaan van de dierentuin en de rol van dierentuinen in het algemeen.

30 december '24 (10:04)

Ongeluk olifantje Yindi fataal; DierenPark Amersfoort rouwt om verlies

Het 4-jarige Aziatische olifantje Yindi is zaterdag na een ongeluk te komen overlijden. DierenPark Amersfoort meldt dat het jonge dier buiten speelde en vast kwam te zitten tussen een wand van boomstammen. Dierverzorgers probeerden haar verdoofd te bevrijden, maar helaas kwam ze niet meer bij bewustzijn. De dierentuin laat weten dat het overlijden een grote klap is voor de dierverzorgers, maar ook zeker voor de bezoekers en fans van Yindi. Dit meldt de Telegraaf.

27 december '24 (14:28)

Nu op Netflix: Pretpark op stelten van De Bellinga’s

De allernieuwste film van De Bellinga’s staat vanaf nu op Netflix. In De Bellinga’s: Pretpark op stelten verblijft het gezin op een pretpark. Daar zetten ze – zoals de naam al suggereert – de boel op stelten. Ze mogen in alle attracties, maar wel onder tijdsdruk want de kinderen hebben een parkshowrepetitie en vader Daniel traint voor de Zomerspelen. Maar dan duiken twee bekende boeven op… Dit meldt MSN.