Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Rijkswaterstaat faciliteert ook deze winter online aanmeldsysteem voor bruggen

Door Redactie Nationale recreatiegids
schedule 1 min
location_on [xx]km
Rijkswaterstaat faciliteert ook deze winter online aanmeldsysteem voor bruggen
Rijkswaterstaat komt deze winter met een online aanmeldsysteem waarmee schippers een passage kunnen aanvragen bij bruggen en sluizen buiten de openingstijden om. Door deze ‘bediening op afroep’ kunnen reizen nauwkeuriger worden gepland. De functie is voor zowel vrachtvervoer als voor recreanten beschikbaar. Dit meldt Varendoejesamen.nl. 

Schippers kunnen via de website doorgang aanvragen. Hierbij geven ze aan voor welk object de bediening wordt aangevraagd en het gewenste tijdstip. Rijkswaterstaat kan dan de dienstregeling precies plannen. Soms kan er een alternatieve tijd worden voorgesteld. De regeling gaat vanaf vandaag van start. Schippers kunnen terecht op www.vaarweginformatie.nl voor het aanvragen van doorgang. 

Deze methode kan worden gebruikt voor de volgende objecten: Algerabrug, Brug in A9 Spaarndam over Zijkanaal C, Brug Oudeschouw, Brug Uitwellingerga, Buitenhuizerbrug, Eilandbrug Kampen, Haringvlietbrug, Koninginnensluis, Muntsluis, Noordersluis Utrecht, Ramspolbrug, Van Brienenoordbrug, Zuidersluis Nieuwegein.

Door: Nationale Recreatiegids

17 februari '25 (11:20)

Schaatsliefhebbers opgelet: op meerdere plekken in Nederland zijn schaatsbanen open

Op meerdere plekken in Nederland kan maandagochtend vroeg worden geschaatst op opgespoten banen. Schaatsliefhebbers kunnen onder meer terecht op ijsbanen in het Zuid-Hollandse De Lier en bij de Doornse ijsclub in Utrecht.

17 februari '25 (11:04)

IJsbaan Nieuw-Buinen open voor schaatsliefhebbers

Voor het eerst in 2025 kan er geschaatst worden op de ijsbaan van Nieuw-Buinen. De ijsbaan is om 09.00 uur opengegaan. Dat meldt RTV Drenthe.

17 februari '25 (10:30)

IJsverenigingen werken aan opspuiten ijsbanen

Op meerdere plekken in Nederland werken ijsverenigingen in de nacht van zondag op maandag aan het opspuiten van ijsbanen. Zo meldt de ijsbaan in Zeist dat er "de hele nacht wordt doorgewerkt" om ijs te maken. "Nu hopen op genoeg vorst", schrijft de ijsbaan op Facebook.

17 februari '25 ( 9:20)

Groep van zeker vijf dolfijnen gezien bij Wassenaar

Vogelspotters op het strand bij de opgang Wassenaarse Slag hebben zaterdag rond het middaguur een groep van zeker vijf dolfijnen gezien. De dieren zwommen eerst in noordelijke richting, toen in zuidelijke richting en verdwenen na een klein uur uit zicht, zegt een woordvoerster van SOS Dolfijn.

17 februari '25 ( 9:10)

Tweede helft van februari gekenmerkt door zacht en wisselvallig weer

De tweede helft van februari begint koud, maar al snel volgt een overgang naar zacht en wisselvallig weer dat zich ook in maart lijkt voort te zetten. Volgens Weeronline is het tijdens droge perioden mogelijk lenteachtig.

14 februari '25 (10:09)

Raalte wil Overijssels Kanaal aantrekkelijker maken voor toeristen en inwoners

Het Overijssels Kanaal tussen Lemelerveld en Deventer wordt momenteel weinig benut, maar de gemeente Raalte ziet kansen om het aantrekkelijker te maken voor recreatie en toerisme. Samen met Waterschap Drents Overijsselse Delta (WDODelta) en Salland Marketing heeft de gemeente onderzocht hoe het kanaal beter kan worden ingezet om het buitengebied en de dorpskernen te verbinden. Dit meldt de Stentor.

14 februari '25 ( 9:00)

Schoolvakantie begint in noorden met winters weer

In het noordelijke deel van Nederland begint vrijdagmiddag de voorjaarsvakantie. Scholieren in Noord-Holland, Friesland, Groningen, Drenthe, Overijssel en het overgrote deel van Flevoland zijn een week vrij. Ook de Gelderse gemeente Hattem en Eemnes en Abcoude in Utrecht vallen onder de regio Noord.

13 februari '25 (11:10)

Nederland in de greep van Koning Winter, maar de lente komt dichterbij

In Nederland is het echt winters weer. In het noorden en oosten van het land is het oppassen geblazen vanwege gladheid. De temperaturen kunnen de komende nachten lokaal dalen tot -10 graden. In het weekend is het nog koud, maar vanaf woensdag 19 februari lijkt de lente een voet tussen de deur te krijgen. Dat meldt Hart van Nederland.

13 februari '25 ( 9:20)

Aardbeving in Groningen met kracht 2.2

In Groningen heeft om iets na middernacht in de nacht van woensdag op donderdag een aardbeving plaatsgevonden met een kracht van 2.2, meldt het Europees-Mediterraans Seismologisch Centrum (EMSC).

12 februari '25 (14:05)

Code geel geldt de hele dag nog voor Friesland, Groningen en Drenthe

De waarschuwing code geel die het KNMI heeft afgegeven voor gladheid in Friesland, Groningen en Drenthe blijft de hele dag gelden. Het kan daar plaatselijk glad zijn door sneeuwval of door sneeuwresten, aldus het weerinstituut. Ook donderdag geldt voor die provincies code geel, tot 10.00 uur. Volgens het KNMI smelt de sneeuw maar langzaam weg.