Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Ook beveiligers staken spontaan op Schiphol

Door Redactie Nationale recreatiegids
schedule 2 min
location_on [xx]km
Ook beveiligers staken spontaan op Schiphol
Bij de beveiliging op Schiphol is woensdagochtend een wilde staking uitgebroken, meldt vakbond FNV. Daardoor dreigen er opnieuw lange rijen bij de security op de luchthaven. Op Schiphol is het de laatste dagen al erg druk met vakantiegangers.

Hoeveel mensen aan de actie meedoen, is nog niet niet duidelijk. Een wilde staking wil zeggen dat die niet door de vakbond is georganiseerd. Een woordvoerder van Schiphol heeft nog geen signalen gekregen dat er sprake is van een werkonderbreking. Bij het bedrijf CTSN, de werkgever van de actievoerende beveiligers, is niet direct iemand bereikbaar voor commentaar.

Afgelopen weekend vroeg Schiphol luchtvaartmaatschappijen nog om vluchten te schrappen omdat er te weinig capaciteit was, met name door een tekort aan beveiligers. Toen was er geen sprake van een staking. Een week eerder legde grondpersoneel van KLM onaangekondigd het werk neer. Dat zorgde toen ook al voor veel chaos. Vluchten werden vertraagd of geannuleerd en bagage van passagiers kon niet mee of moest worden nagestuurd naar bestemmingen.

Door: ANP 

07 februari '25 ( 9:03)

Stroomstoring in Breda treft huishoudens, bedrijven en instellingen

Een groot deel van Breda kampt met een stroomstoring, meldt netbeheerder Enexis. Er zijn volgens het bedrijf 29.726 klanten getroffen. Dat zijn huishoudens, bedrijven en instellingen.

06 februari '25 ( 8:30)

Nederlandse fietsbranche pleit voor keurmerk e-bikes

Nu het kabinet niets ziet in een wettelijke minimumleeftijd en helmplicht die alleen voor fatbikes geldt, pleit de Nederlandse fietsbranche voor een keurmerk voor e-bikes. Zo'n keurmerk zou direct duidelijk moeten maken of consumenten en handhavers te maken hebben met een legale of illegale e-bike, denkt brancheorganisatie RAI Vereniging.

05 februari '25 (11:48)

Modewinkel Vanilia failliet verklaard

Modewinkelketen Vanilia is door de rechtbank in Amsterdam failliet verklaard. Het van oorsprong Nederlandse merk met zijn hoofdkantoor in het Noord-Hollandse Wormerveer heeft zeventien winkels, een webshop en verkooppunten in enkele winkels van de Bijenkorf.

05 februari '25 ( 9:05)

Medewerkers distributiecentrum Albert Heijn protesteren

Medewerkers van het distributiecentrum van Albert Heijn in Hoorn gaan woensdag voor de poort van het bedrijf protesteren. Volgens FNV weigert het supermarktbedrijf om met de werknemers en vakbonden afspraken te maken over een sociaal plan. Volgens de vakbond doen tientallen medewerkers mee aan de protestactie.

05 februari '25 ( 8:35)

Opnieuw meer abonnees en omzet voor Spotify

Spotify heeft in de laatste drie maanden van 2024 weer meer nieuwe abonnees erbij gekregen en de omzet zien stijgen. In totaal hadden 263 miljoen mensen een premium-abonnement op de muziekstreamingdienst, 11 procent meer dan in de laatste drie maanden van 2023. Mede hierdoor en door hogere opbrengsten uit advertenties is de omzet van het bedrijf uit Zweden toegenomen.

03 februari '25 (10:00)

Recordaantal nieuwe molenaars en mensen die opleiding starten

Een recordaantal van 110 mensen is vorig jaar geslaagd voor de opleiding tot molenaar, melden het Gilde van Molenaars en de vereniging De Hollandsche Molen. De 95 nieuwe windmolenaars en 15 watermolenaars namen zaterdag hun getuigschrift in ontvangst.

31 januari '25 (11:39)

Supermarkten waarschuwen voor nog duurdere boodschappen

In de supermarkten zullen de prijzen van bepaalde A-merken ook in 2025 stijgen. Dat verwachten de topmannen van Jumbo en PLUS. Producten, zoals koffie van A-merken, stijgen nu harder qua prijs dan de koffie van huismerken. Dat komt omdat fabrikanten hogere inkopprijzen vragen. Dat meldt Hart van Nederland.

31 januari '25 ( 8:40)

Flitsbezorgers Flink en Getir beboet voor bijna half miljoen euro

De Nederlandse Arbeidsinspectie heeft voor bijna een half miljoen euro aan boetes verstuurd aan flitsbezorgers Getir en Flink. Eerder constateerde de inspectie in anderhalve maand meer dan 180 overtredingen bij de bedrijven en een platform dat zij gebruikten. In vrijwel alle gevallen was er sprake van illegale arbeid.

31 januari '25 ( 8:32)

Belgische uitgever Mediahuis neemt onlineplatforms ZorgKiezer, EnergieKiezer en DeGoedkoopsteNotaris over

De Belgische uitgever Mediahuis, het bedrijf achter kranten als De Telegraaf en NRC, wil onlineplatforms als ZorgKiezer, EnergieKiezer en DeGoedkoopsteNotaris inlijven. Het concern neemt daarvoor het bedrijf achter die vergelijkingssites, DGN Groep, over.

28 januari '25 (12:29)

Peter Gillis moet 50.000 euro achterstallig salaris betalen aan ex-medewerker

Nederlands bekendste recreatieondernemer Peter Gillis is door de rechtbank in Den Bosch veroordeeld tot het betalen van 50.694,90 euro aan achterstallig salaris aan zijn voormalig horecamanager Samir. De uitspraak volgt nadat Samir in februari 2023 een rechtszaak aanspande vanwege 1632 niet-betaalde overuren. Dit meldt Omroep Brabant.