Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Spotify verdubbelt betalingen aan artiesten

Door Redactie Nationale Recreatiegids
schedule 3 min
location_on [xx]km
(Novum) - Spotify heeft dit jaar een half miljard dollar, ofwel 368 miljoen euro, uitbetaald aan artiesten. Dat is evenveel als in de vier voorgaande jaren bij elkaar. Dat maakte het bedrijf achter de gelijknamige muziekdienst dinsdag bekend. Een topartiest kan 425 duizend dollar per maand verdienen via de online muziekdienst.

Spotify biedt gebruikers de mogelijkheid via internet muziek direct af te spelen. De muziekdienst heeft 24 miljoen gebruikers. Zes miljoen van hen betalen voor de dienst, terwijl de overige 75 procent reclame krijgt voorgeschoteld tussen de liedjes door.

Auteursrechthebbenden worden niet per stream betaald, maar voor hun aandeel in het totale aantal streams. Uit de inkomsten gaat dertig procent naar Spotify. De rest wordt verdeeld over artiesten en andere partijen uit de muziekindustrie.

Toch valt de uitbetaling per stream te berekenen. Artiesten ontvangen tussen de 0,044 eurocent en 0,061 eurocent per keer dat hun liedje wordt afgespeeld. Gebruikers met een abonnement leveren echter meer op dan gebruikers die de gratis versie van Spotify gebruiken.

De muziekdienst maakte niet bekend welke artiest welk bedragen heeft ontvangen. Als voorbeeld voerde het bedrijf op dat een topartiest dankzij zijn nieuwe album in een maand tijd 425 duizend dollar mocht bijschrijven, terwijl een andere toptienartiest 145 duizend dollar ontving.

Dit jaar hebben Macklemore en Ryan Lewis waarschijnlijk het meeste verdiend met Spotify. Muziek van het tweetal is wereldwijd het meest opgevraagd. Ze worden gevolgd door onder anderen Avicii, Daft Punk, Eminem en Imagine Dragons. Ook in Nederland voeren Macklemore, Avicii en Daft Punk de lijst aan.

07 februari '25 (15:04)

Marco Schuitmaker geeft eerste theaterconcert in Scheveningen

Marco Schuitmaker geeft op maandag 2 april, op tweede paasdag, zijn eerste theaterconcert. Dat doet de 25-jarige zanger in het AFAS Circustheater in Scheveningen, maakte hij bekend via sociale media.

07 februari '25 ( 9:25)

RONDÉ geeft volgend jaar februari opnieuw concert in AFAS Live

RONDÉ geeft volgend jaar februari opnieuw een concert in AFAS Live. Afgelopen november gaf de band ook al een optreden in de Amsterdamse concertzaal om het 10-jarig jubileum te vieren.

07 februari '25 ( 8:50)

Azealia Banks: "festival Milkshake wist wat ze kregen met optreden"

Het Amsterdamse festival Milkshake "wist wat ze kregen met een optreden van Azealia Banks". Dat meldt de artiest donderdag in een spraakbericht op X, waarin ze reageert op het besluit van Milkshake om een optreden van haar af te gelasten. Banks liet zich in het verleden geregeld negatief uit over de queergemeenschap. Daarom vonden veel bezoekers het niet passend dat Milkshake haar programmeerde.

07 februari '25 ( 8:29)

Kris Kross Amsterdam en Laura van Dam op benefietevenement Spin for Life

De mannen van Kris Kross Amsterdam, dance-sensatie Laura van Dam en het dj-duo Mr. Belt & Wezol treden op tijdens het benefietevenement Spin for Life. Dat maakten SLAM!-dj's Anoûl Hendriks en Marijn Oosterveen donderdag bekend. Overige namen worden later bekendgemaakt.

06 februari '25 (16:10)

Kensington, Roxy Dekker en Bökkers naar Zwarte Cross

Zangeres Roxy Dekker, de Utrechtse rockband Kensington en de Overijsselse rockers van Bökkers zijn toegevoegd aan de line-up van Zwarte Cross. De organisatie van het festival in Lichtenvoorde kondigde donderdag 44 nieuwe artiesten aan die komende zomer optreden.

06 februari '25 (14:04)

Na ophef annuleert festival Milkshake optreden van Azealia Banks

Festival Milkshake heeft het optreden van Azealia Banks geannuleerd. "Het is ons duidelijk geworden dat we een fout hebben gemaakt en essentiële informatie over het hoofd hebben gezien", aldus de organisatie in een statement. "We bieden hiervoor onze oprechte excuses aan."

06 februari '25 (11:15)

Racoon en Sophie Ellis-Bextor toegevoegd aan line-up Spoorpark LIVE

Sophie Ellis-Bextor en Racoon zijn toegevoegd aan de line-up van het Spoorpark LIVE Festival in Tilburg. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt.

06 februari '25 (11:13)

Flogging Molly komt niet naar Pinkpop vanwege gezondheidsproblemen zanger

De Amerikaanse punkband Flogging Molly treedt dit jaar niet meer op. Frontman Dave King kampt met "ernstige gezondheidsproblemen", maakte de band via sociale media bekend. Wat de 63-jarige zanger precies mankeert, wordt niet gemeld.

06 februari '25 (10:20)

Eindbedrag Serious Request ruim een maand na actie 1 miljoen euro hoger

Radiozender 3FM heeft donderdagochtend, ruim een maand nadat 3FM Serious Request de actieweek voor Metakids in Zwolle afsloot, een update van de eindstand bekendgemaakt. Voor Metakids, een stichting die zich inzet voor kinderen met een metabole ziekte, is ruim 12,5 miljoen euro opgehaald. Dat is ruim een miljoen euro meer dan de eindstand die op kerstavond werd bekendgemaakt.

06 februari '25 ( 8:55)

NK wielrennen kan niet plaatsvinden in Nijmegen door tekort politieagenten

Het NK wielrennen kan in de laatste week van juni niet plaatsvinden in de gemeenten Nijmegen en Berg en Dal. Er zijn door de NAVO-top in Den Haag te weinig politieagenten beschikbaar voor het evenement. Dat bevestigt Joost van Wijngaarden, manager wedstrijdsport van wielerbond KNWU, na eerdere berichtgeving van de Gelderlander.