Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Redelijk toeristisch jaar voor Friesland

Door Redactie Nationale Recreatiegids
schedule 4 min
location_on [xx]km
LEEUWARDEN - Ondanks de natte en koele zomer en de recessie heeft Friesland een redelijk toeristisch jaar achter de rug. Volgens de jongste cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) kwamen er in 2011 bijna net zoveel toeristen naar Friesland als in 2010. Opvallend genoeg kwamen er meer buitenlandse toeristen naar Friesland, vooral uit Duitsland.
 
Door het slechte weer in het hoogseizoen viel het aantal Nederlandse gasten op dat moment terug. Vooral de kampeersector en de (open)botenverhuur hadden hiervan te lijden. De natte zomer was ook nadelig voor het toerisme op de Waddeneilanden. Waar de Waddeneilanden normaal extra profiteren van last minute boekingen en dagtoeristen, lieten zij het nu afweten vanwege het weer.
 
Naar verwachting komt het totale jaarresultaat van 2011 ongeveer één procent onder het niveau van 2010 uit.De verschillen per sector en per regio lopen nogal uiteen. Zo maakte debungalowsector een goed jaar door, maar hadden de hotels veel te lijdenonder de economische recessie.
 
Toeristische bedrijfsleven toekomstbestendig
Dekomende jaren moet extra aandacht worden besteed aan vernieuwing en kwaliteitsverbetering in de kampeersector en in de botenverhuur. Nu al valt op dat bedrijven die beschikken over hoge kwaliteit en veel voorzieningen het duidelijk beter doen dan de collega’s. Dergelijke bedrijven zijn veel minder weersgevoelig.
 
Ook toeristische bedrijven diebeschikken over de nieuwste online boekingsmogelijkheden en gebruik maken van social media hebben een voorsprong op collega’s die dit nog niet inzetten.
 
Fryslân Marketing gaat in 2012 extra investeren in de marketing en promotie van Friesland als congres-, vergader- en evenementenlocatie. Dit is voorFriesland een nieuwe bedrijfssector met kansen. 
 
© Nationale Recreatiegids

15 juli '25 ( 8:47)

Eerste wandelaars begonnen aan 107e editie Nijmeegse Vierdaagse

De eerste wandelaars zijn dinsdagochtend vroeg begonnen aan de 107e editie van de Nijmeegse Vierdaagse. Om 04.00 uur gingen de eerste lopers van de 50 kilometer van start, later in de vroege ochtend volgen de deelnemers aan de afstanden 40 en 30 kilometer.

15 juli '25 ( 8:34)

1461 wandelaars melden zich niet op tijd voor start Nijmeegse Vierdaagse

De 107e editie van de Vierdaagse in Nijmegen gaat dinsdag van start met 45.539 deelnemers. Die mensen hebben zich op tijd aangemeld. 1461 wandelaars die zich wel hadden ingeschreven voor de wandeltocht hebben zich niet gemeld, zegt de organisatie. In totaal hadden zich 47.000 wandelaars uit 82 landen ingeschreven. Onder hen bijna 6500 militairen. Ruim 15.000 deelnemers lopen de Vierdaagse voor het eerst.

15 juli '25 ( 8:28)

Engelse rapgroep Bob Vylan treedt niet op in Paradiso

Het optreden van de omstreden Engelse rapgroep Bob Vylan op 12 september in Paradiso in Amsterdam gaat niet door. Het duo zou het voorprogramma doen van Gogol Bordello. Die band liet weten dat Bob Vylan door "logistieke complicaties" niet meer betrokken is bij hun tournee.

15 juli '25 ( 8:21)

Ronnie Flex blikt terug op eerste optreden North Sea Jazz

Ronnie Flex heeft genoten van zijn eerste optreden op North Sea Jazz. In een bericht op Instagram blikt de 33-jarige hiphopartiest terug op de zondagavond, die hij omschrijft als "magisch".

15 juli '25 ( 8:19)

Kickboksers Levi Rigters en Jamal Ben Saddik boksen tegen elkaar tijdens Glory

Kickboksers Levi Rigters en Jamal Ben Saddik nemen het zaterdag 23 augustus in Ahoy in Rotterdam tegen elkaar op. Dat meldt kickboksorganisatie Glory.

14 juli '25 (11:04)

Vierdaagselopers moeten van het Rode Kruis extra droge sokken meenemen

Het Rode Kruis raadt Vierdaagselopers aan om een extra paar droge sokken mee te nemen. Er wordt namelijk op woensdag 16 juli flink wat regen voorspeld. Bij de Nijmeegse Vierdaagse krijgen de wandelaars ook dit jaar weer hulp vanuit het Rode Kruis. De hulporganisatie verwacht weer duizenden blaarbehandelingen uit te voeren de komende dagen. En mensen hebben extra kans op blaren als er veel regen valt. Dat meldt Hart van Nederland.

14 juli '25 ( 8:56)

Berget Lewis brengt 19 juli eerbetoon aan Quincy Jones

Berget Lewis brengt op 19 juli een ode aan componist, producent en muzikant Quincy Jones met een optreden in het Koninklijk Concertgebouw in Amsterdam. De zangeres, bekend van haar veelzijdige repertoire van gospel, pop en soul, hoopt met haar eerbetoon de muziek van Jones levend te houden. "Dit soort legendes zijn onsterfelijk, dankzij hun fantastische muziek," vertelt Lewis in een gesprek met het ANP.

11 juli '25 (14:50)

Amerikaanse rockband Deftones naar AFAS Live sinds vijf jaar

De Amerikaanse rockband Deftones brengt voor het eerst in vijf jaar weer een nieuw album uit. De band maakte bekend dat het album Private Music op 22 augustus verschijnt. Het nieuwe album is de opvolger van Ohms uit 2020 en het tiende studioalbum van de band.

11 juli '25 ( 8:35)

Bob Dylan naar Nederland met Europese tour

Bob Dylan komt eind dit jaar naar Europa voor een reeks optredens. De Amerikaanse artiest staat in oktober en november onder meer in Nederland, Frankrijk, Groot-Brittannië en Ierland op het podium, werd donderdag bekendgemaakt.

10 juli '25 (15:59)

S10 vindt optreden Hedon in Zwolle 'beetje spannend'

S10 vindt het optreden dat zij donderdagavond geeft in het Zwolse poppodium Hedon "een beetje spannend". De 24-jarige zangeres schrijft dat in een bericht op Instagram Stories. Tegelijkertijd is S10 wel "blij om te gaan spelen vanavond".