Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Mogelijk 1 coronabesmetting tijdens Fieldlab-voetbalwedstrijd

Door Redactie Nationale recreatiegids
schedule 7 min
location_on [xx]km
Tijdens de Fieldlab-voetbalwedstrijd tussen NEC en De Graafschap is mogelijk één supporter besmet geraakt met het coronavirus. De persoon bevond zich tijdens de wedstrijd op een vooraf aangewezen vaste zitplaats op de tribune, waar diegene met een mondkapje gedurende de hele wedstrijd is blijven zitten.

De bron van de besmetting is niet bekend. Het publiek van de 'bubbel' waarin de besmette supporter was geplaatst droeg tijdens de gehele wedstrijd een mondkapje. Daardoor had er volgens de organisatie een geringe kans op besmetting met het virus moeten zijn. Of de besmetting daadwerkelijk tijdens de wedstrijd is opgetreden, of in de periode voor of kort na het evenement, is onduidelijk.

Twee andere supporters testten vijf dagen na de wedstrijd ook positief, maar zij zijn volgens de organisatie van Fieldlab niet besmet geraakt tijdens het duel. De twee fans hadden recent Covid-19 gehad en droegen daarom nog resten van het coronavirus bij zich.

Theatervoorstelling

In de aanloop naar het duel in de Keuken Kampioen Divisie werden tien supporters positief getest. Die mochten het stadion niet binnen. In totaal heeft zo'n 82 procent van de 1153 NEC-fans zich uiterlijk vijf dagen na afloop van de wedstrijd laten testen op de speciaal daarvoor aangewezen testlocatie nabij het stadion.

Ook bij het eerdere Fieldlab-evenement, de theatervoorstelling van cabaretier Guido Weijers, lieten niet alle bezoekers zich achteraf testen op het coronavirus. Maandag werd bekend dat 1 op de 5 aanwezigen geen test had gedaan. Dat leverde kritiek op van coronaminister Hugo de Jonge (Volksgezondheid). Hij zei dat conclusies van de proef op deze manier niet met zekerheid te trekken zijn.

Geen onderdeel

Volgens Andreas Voss, hoofdonderzoeker van Fieldlab, is de tweede test vijf dagen na het evenement geen onderdeel van het onderzoek. "Het is vooral bedoeld om eventueel bron- en contactonderzoek door de GGD te vergemakkelijken", aldus Voss. Hij stelt dat Fieldlab uitsluitend gedragsonderzoek verricht en geïnteresseerd is in onderlinge contactmomenten en contactduur tijdens de evenementen. "Dat er onder de deelnemers van Fieldlab ook een infectie, bij of rondom het event is opgelopen, past bij de verwachtingen."

Het duel, dat De Graafschap met 1-2 won, vond plaats op zondag 21 februari in stadion De Goffert in Nijmegen. Het was de eerste wedstrijd in bijna vijf maanden in Nederland met publiek op de tribunes. In Nijmegen hadden maximaal 1500 seizoenkaarthouders van NEC naar binnen gemogen, maar de teller bleef steken op 1153 aanmeldingen. Veel fans hadden geen zin om twee keer een coronatest te doen, zowel voor als na de wedstrijd.

Afgelopen zondag werd ook de voetbalwedstrijd tussen Almere City en SC Cambuur (0-2) in het kader van de Fieldlab-experimenten met publiek gehouden. Daar waren 1351 fans bij aanwezig. De komende tijd organiseert Fieldlab onder meer een concert in de Ziggo Dome en een festival op het Lowlands-terrein.

Door: ANP

14 januari '25 ( 8:50)

Kaarten kleinschalig literair evenement van Nieuwkerk en Chabot allemaal vergeven

Het is voor belangstellenden niet meer mogelijk zich aan te melden voor de eerste editie van een kleinschalig literair evenement met Matthijs van Nieuwkerk en Bart Chabot in de Haagse boekwinkel Paagman. Een medewerker van de boekhandel laat weten dat de gratis tickets voor de bijeenkomst aankomende zondag "binnen tien minuten" vergeven waren. Er is plaats voor zo'n driehonderd mensen.

13 januari '25 (11:33)

Schaatster Rijpma-De Jong vindt vierde Europese allroundtitel de mooiste

Antoinette Rijpma-De Jong werd in Heerenveen voor de vierde keer op rij Europees kampioene allround. Voor de 29-jarige schaatsster uit Rottum, om de hoek van Thialf, was het haar mooiste van de vier titels. "Een vol Thialf en straks de koets", wees ze naar de arrenslee waar ze eindelijk haar zegeronde in kan maken, nadat dat vier jaar geleden bij haar EK-titel in coronatijd in een lege schaatshal niet kon.

13 januari '25 ( 8:40)

Typhoon wil in toekomst show geven in Ziggo Dome

Typhoon wil in de toekomst graag nog een show geven in de Amsterdamse Ziggo Dome. De 40-jarige zanger gaf in 2016, samen met rapformatie Opgezwolle, al eens een show in de Ziggo Dome, maar wil dat graag nog een keer doen. Dat vertelt Typhoon tegen het ANP.

10 januari '25 (13:30)

Nieuwjaarsconcerten André Rieu 2026 al bekend gemaakt

De concerten van dit jaar moeten nog plaatsvinden, maar André Rieu heeft nu al de data aangekondigd van zijn nieuwjaarsconcerten in 2026. De Limburgse violist en orkestleider staat op zaterdag 10 januari 2026 in de Ziggo Dome in Amsterdam en een dag later in het Sportpaleis in Antwerpen.

10 januari '25 ( 9:05)

Vrienden van Amstel Live debuut voor Yves Berendse en Marco Schuitmaker

Yves Berendse en Marco Schuitmaker beleven donderdagavond allebei hun debuut op het podium van Vrienden van Amstel LIVE in Rotterdam Ahoy. "Ik heb heel veel zin om te spelen, ook voor die kolkende mensenmassa", zei Berendse tegen het ANP. Schuitmaker noemt het "een heel ding" om onderdeel uit te maken van de concertreeks.

08 januari '25 (13:57)

Burgemeester Fokkens en sc Heerenveen protesteren tegen voetbalwedstrijd op Bevrijdingsdag

De burgemeester van Heerenveen, Avine Fokkens, heeft protest aangetekend bij de KNVB. Het protest gaat over de wedstrijd van sc Heerenveen op 5 mei. De clubleiding tekende voor de kerstdagen ook al een protest aan, maar heeft nog geen reactie ontvangen. Dat meldt Omroep Friesland.

08 januari '25 (10:45)

Extra concert BLØF & Vrienden in november

BLØF geeft op vrijdag 21 november een extra concert onder de noemer BLØF & Vrienden. De Zeeuwse band treedt een dag later ook op in Rotterdam Ahoy, werd eerder al bekendgemaakt.

07 januari '25 (16:20)

Dit zijn de kansmakers voor de Zapp Awards

Enzo Knol, Rhodé Kok en Roxy Dekker maken op 25 januari kans om een Zapp Award te winnen. Dat heeft de organisatie van de jeugdprijzen dinsdag bekendgemaakt.

07 januari '25 ( 9:45)

Chaos tijdens jaarwisseling te maken met gebrek aan gezag, stelt vuurwerk verbond

Stichting Het Vuurwerk Liefhebbers Verbond (HVLV) denkt dat de chaos en onrust tijdens de jaarwisseling "slechts een symptoom van een veel groter probleem" zijn en dat een landelijk vuurwerkverbod daar geen einde aan gaat maken. "De kern van het probleem ligt niet bij legaal siervuurwerk, maar bij een groeiend gezagsprobleem en een gebrek aan normen en waarden in de samenleving", aldus de stichting.

07 januari '25 ( 9:30)

Thema van The Passion bekend gemaakt: 'Ik ben bij je'

Het thema van The Passion is dit jaar Ik ben bij je. Dat heeft KRO-NCRV dinsdag bevestigd na berichtgeving van Omroep Zeeland. Het bijbelspektakel vindt dit jaar plaats in Terneuzen. Anita Witzier keert terug als verslaggever.