25 februari 2020 om 13:52
< 1 min lezen

Unieke natuureilanden Marker Wadden vanaf april weer met veerboot te bezoeken

Vanaf 3 april 2020 zorgt Natuurmonumenten weer voor een veerdienst naar Marker Wadden, de nieuwe natuureilanden in het Markermeer. In samenwerking met enkele rederijen kan de eilandengroep in het Markermeer het hele seizoen met de veerboot bezocht worden. De verkoop van de tickets is inmiddels gestart. Dit meldt Natuurmonumenten.

De natuureilanden Marker Wadden zijn aangelegd met zand, klei en slib uit het Markermeer en dragen bij aan het natuurherstel van het meer. Zowel boven als onder water komt nieuwe natuur volop tot ontwikkeling. Het is een paradijs voor vissen en vogels én het is een heerlijk recreatie-eiland. Op Marker Wadden is er voor elk wat wils. Er zijn prachtige wandelingen te maken langs drie bijzondere vogelkijkhutten en een indrukwekkende uitkijktoren. Op een mooie dag kan je ook heerlijk toeven op één van de twee zandstranden. Marker Wadden; een onontdekte parel midden in het land.
 

Eilandpaviljoen

 
Op dit moment wordt nog volop gewerkt aan de bouw van een kleine nederzetting op het haveneiland. In juni vindt de opening plaats. Bezoekers kunnen dan terecht bij een eilandpaviljoen met bescheiden horeca, een informatieruimte en sanitair. Ook zijn er binnenkort vier duurzaam gebouwde, energieneutrale eilandhuisjes te huur.
 

Veerdienst

 
De veerdienst is opgezet met zes verschillende schepen: Abel Tasman, Willem Barentz, De Zuiderzee, Admiraal van Kinsbergen, Soeverein en Marken Express. Van april tot november varen de veerboten op 84 dagen, twee keer per dag, volgens een vast schema. Tickets voor de veerboot kunnen via de website van Natuurmonumenten worden geboekt. Daar staat ook het schema met de verschillende vaardagen, tijden en prijzen.
 

De veerboten naar Marker Wadden

 
Marker Wadden is sinds 2018 deels toegankelijk voor bezoekers en in 2019 voeren de eerste veerboten. In de haven komen ook mensen met eigen boten en charterschepen met gezelschappen. In 2020 wordt op dit nieuwste stukje Nederland nog gewerkt. In 2021 zijn de laatste werkzaamheden van de aanleg van de eilanden afgerond.
 
Door: Nationale Recreatiegids

Relevante artikelen

Alles van outdoor
    • Accommodaties

    Beekse Bergen investeert in comfort en gastbeleving bij Lake Resort

    6 februari 2026 om 13:14
  • vakantiewoning
    • Accommodaties

    Bloemendaal vreest miljoenenclaim maar grijpt niet in bij bouw 350 chalets op camping Vogelenzang

    6 februari 2026 om 10:15

Aankomende evenementen

10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland
11 Feb
MOVES IS BACK – Valentine Edition ❤️‍🔥
  • Groningen
12 Feb
Stadswandeling Hengelo nu
  • Overijssel