17 september 2020 om 14:34
< 1 min lezen

Sjees je Shirt-ontwerpwedstrijd Brabant van start

De Brabantse schooljeugd in de leeftijd 9 tot en met 13 jaar krijgt de kans om hét Brabantse fietsshirt te ontwerpen en hun beste idee in te dienen om meer kinderen op de fiets te krijgen. Het winnende design wordt verwerkt tot een echt wielershirt en daarnaast ook een casual shirt. De shirts zijn daarna daadwerkelijk te koop in de Brabantse Decathlon-vestigingen. Dit meldt Provincie Brabant.

Ideeënwedstrijd meer kinderen op de fiets

Aan de ontwerpwedstrijd is ook een ideeënwedstrijd gekoppeld om meer kinderen op de fiets te krijgen. Hiermee vragen organiserende partijen BrabantSport en Ons Brabant Fietst aandacht voor de zogenoemde achterbankgeneratie die overal naartoe gebracht wordt met de auto. Het doel is kinderen van de achterbank af te krijgen en hen meer én op een veilige manier te laten fietsen.
 
Christophe Van der Maat, gedeputeerde Mobiliteit, zegt hierover: “Deze wedstrijd is een geweldig middel om kinderen te vertellen dat fietsen leuk en gezond is. En je kunt tegelijkertijd met ze in gesprek komen over veiligheid in het verkeer.”
 

Meedoen aan Sjees je Shirt

Alle informatie over het uploaden van ontwerpen, deadlines en de jury staat op www.sjeesjeshirt.nl.
 
Door: Nationale Recreatiegids

Relevante artikelen

Alles van outdoor
    • Outdoor

    Ecozone langs A67 krijgt groen licht: recreatiegebied lijkt haalbaar

    Gisteren om 11:12
    • Outdoor

    Nieuwe RIVM-vuistregels zetten recreatie centraal in de buurt

    18 december 2025 om 14:59

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland