Paarden helpen bij bosbeheer in Wageningen
In de bossen bij de Zoom in Wageningen worden dit jaar paarden ingezet voor bosbeheer. Dit gebeurt om de natuur beter te beschermen bij het kappen en afvoeren van bomen. Dit meldt de gemeente Wageningen.
Normaal gesproken worden zware machines gebruikt om gekapte bomen uit het bos te halen. Dit belast de bodem, wat nadelig is voor de groei van nieuwe bomen en het bodemleven. Paarden zijn veel lichter en zorgen voor minder schade aan de natuur.
Wat doen de paarden?
Naast het slepen van gekapte bomen helpen de paarden ook bij het verwijderen van ongewenste ondergroei, zodat er ruimte ontstaat voor nieuwe boomsoorten. Dit draagt bij aan een klimaatbestendig en biodivers bos.
Duurzaam bosbeheer
De inzet van paarden maakt deel uit van een bredere aanpak om het bos op een duurzame manier te beheren. De werkzaamheden worden begeleid door Borgman Beheer. Zowel de paarden als hun begeleiders werken met aangepaste werktijden en voldoende rust.
Steeds vaker worden paarden ingezet voor natuurbeheer, niet alleen in bossen maar ook in natuurgebieden. Zo wordt de natuur zo min mogelijk verstoord en blijft de bodem gezond.
Beeld: Gemeente Wageningen