flamingo in water
14 maart 2025 om 16:30
< 1 min lezen

Flamingo’s in Grevelingenmeer verstoord door bezoekers: zorgen over broedseizoen

De groep flamingo’s in het Grevelingenmeer bij Battenoord trekt steeds meer bezoekers, maar dat brengt problemen met zich mee. Mensen komen te dicht bij de vogels, wat hun rust verstoort en negatieve gevolgen kan hebben voor het broedseizoen. Dit melden NOS en Rijnmond.

Volgens boswachter Melanie van Zweeden negeren sommige bezoekers de regels en creëren ze eigen paden door de rietkraag om dichter bij de vogels te komen. Dit verstoort niet alleen de flamingo’s, maar ook andere watervogels die in het gebied leven.

Daarnaast is er sprake van verkeerschaos rond het meer. Auto’s worden willekeurig geparkeerd, soms zelfs op fietspaden. Vooral in de weekenden komen er veel mensen op af, en er worden zelfs bustochten vanuit België georganiseerd. Dit leidt tot gevaarlijke situaties op wegen waar hard wordt gereden.

Sterfte en onzekerheid over de toekomst

De impact op de flamingo’s is al merkbaar. Rita Swierstra van de Vogelbescherming meldt dat er in korte tijd vijf flamingo’s zijn doodgegaan, een uitzonderlijk hoog aantal. De vogels hebben rust nodig om goed de winter door te komen en zich voor te bereiden op het broedseizoen.

De voortdurende verstoring kan ertoe leiden dat de flamingo’s volgend jaar een andere plek kiezen, waarschuwt Van Zweeden. “Het zou verschrikkelijk zijn als hun gedrag hierdoor verandert en ze vertrekken.”

Relevante artikelen

Alles van outdoor
    • Outdoor

    Boeren profiteren van olifantenmest uit Burgers’ Zoo

    Gisteren om 13:52
    • Outdoor

    DNA-test bevestigt dat probleemwolf Bram is doodgeschoten, bos en natuurgebieden weer open

    Gisteren om 12:16

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland