Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Wethouder Amsterdam: festivals horen ook bij natuurrecreatie

Door Nationale Recreatiegids
schedule 5 min
location_on [xx]km
Wethouder Amsterdam: festivals horen ook bij natuurrecreatie / Foto: "Welcome to the Future 2012" door oxfamnovib
Het college van burgemeester en wethouders in de gemeente Amsterdam vindt dat festivals horen bij recreatie in de natuur. De fractie van de Partij voor de Dieren had eerder een schriftelijke vraag ingediend om het festival in het Twiske tot een halt te roepen. Nu laat de wethouder weten dat de gemeente dit niet van plan is, meldt NH Nieuws.

Vorig jaar besloot de gemeente Landsmeer om geen grote commerciële evenementen meer te organiseren in het Twiske. Deze gemeente heeft net als de gemeente Amsterdam toestemming om dit te doen, maar ziet hier dus van af. Gezien Landsmeer deze beslissing wel maakte, reageert de PvdD verbaast op het besluit van gemeente Amsterdam. Het Twiske is een Natura 2000-gebied. De partij stelt dat de instandhoudingsdoelen niet haalbaar zijn, mede dankzij festivals.

Niet festivals, maar ‘reguliere oorzaken’

In een reactie op de brief van de PvdD stelt wethouder Van Dantzig (Stedelijke Ontwikkeling) dat de festivals niet de oorzaak zijn van de afbreuk van het natuurgebied. Uit een rapport over het Twiske zou namelijk blijken dat niet festivals, maar ‘reguliere zaken’ die het hele jaar door plaatsvinden de oorzaak zijn. Er worden voorbeelden genoemd zoals het loslopende honden, vaarrecreatie en windsurfers als mogelijk verstoringsbronnen. Ook factoren zoals stikstof vanuit de omliggende veehouderijen en de waterkwaliteit spelen volgens het rapport een rol.

Daarnaast zegt Dantzig dat festivalorganisaties zich aan strikte regels moeten houden. “Ook moet er een plan van aanpak opgesteld worden door een ter zake deskundig ecoloog en vindt er voor en na het festival monitoring plaats van de ter plaatse voorkomende beschermde dieren en plantsoorten.”

'Festivals horen in de natuurrecreatie'

Amsterdam stelt het niet op prijs dat gemeente Landmeer wel heeft besloten om te stoppen met het organiseren van festivals in het Twiske. Er was een gemeenschappelijke regeling tussen meerdere gemeentes in de omgeving. Volgens het college van Amsterdam heeft recreatie in de natuur veel verschillende vormen en daar horen festivals ook bij.

De Partij voor de Dieren wilde dat Amsterdam het gesprek aanging met de bij recreatie betrokken partijen. Het college geeft aan dat zij daar open voor staat, maar dat het standpunt van de gemeente al duidelijk naar voren is gekomen.

Dantzig laat wel weten dat de gemeente ervan op de hoogte is dat het Twiske een populaire plek is voor evenementen en dat er wordt gekeken naar alternatieve oplossingen, zoals het meer spreiden van de recreatie in het gebied.

20 juni '25 (15:59)

RIVM waarschuwt voor slechte luchtkwaliteit in midden en zuiden Nederland

De luchtkwaliteit in het midden en zuiden van Nederland is zaterdag slecht door smog. Daarvoor waarschuwt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) vrijdag. Mensen die gevoelig zijn voor smog kunnen beter binnen blijven en lichamelijke inspanning beperken.

20 juni '25 (14:37)

Eikenprocessierups nu al aanwezig, gemeenten waarschuwen

Verschillende gemeenten waarschuwen voor de eikenprocessierups. De rups, die honderdduizenden piepkleine brandharen op zijn rug heeft, kan bij mensen leiden tot jeuk, huiduitslag en irritaties aan de ogen en luchtwegen.

20 juni '25 (14:11)

Astronomische zomer begint dit weekend met uitzonderlijk warm weer

De astronomische zomer begint dit weekend met uitzonderlijk warm weer. Volgens Weeronline worden zaterdag in grote delen van Nederland tropische temperaturen van 30 graden of meer verwacht. Door de late zonsondergang blijft het ook 's avonds lang warm en is een tropennacht, waarbij de temperatuur niet onder de 20 graden zakt, niet uitgesloten.

20 juni '25 (10:52)

Recreatieve fietstochten steeds populairder onder recreatieve fietsers

Uit onderzoek van ANWB blijkt dat recreatieve fietstochten steeds populairder zijn. Met name onder fietsers die zulke tochten al deden. Een derde van hen fietste de afgelopen paar jaar vaker of verder dan voorheen. Ze willen hiermee hun conditie verbeteren, meer buiten zijn of hebben een nieuwe fiets waar ze volop van genieten. Het belangrijkste is echter nog altijd de ontspanning die zulke fietstochten met zich meebrengen. Helaas is er ook een kanttekening: fietsers ergeren zich vaker aan asociaal medeweggebruikers, smalle padden en slechte wegen. Dit meldt de ANWB.

20 juni '25 ( 8:54)

ANWB verwacht komende dagen drukte bij Wegenwacht door warme weer

De ANWB verwacht dat het de komende dagen veel drukker wordt bij de Wegenwacht door het warme weer. Hoge temperaturen zorgen volgens de ANWB vaak voor technische problemen aan auto's, zoals startproblemen en problemen met de accu. De ANWB zet extra mensen in.

19 juni '25 ( 9:18)

Risico op natuurbranden in Nederland opgehoogd

In een groot deel van Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend en er voorlopig ook geen neerslag wordt verwacht. In zeker twaalf van de vijfentwintig veiligheidsregio's is fase 2 van kracht. In onder meer Zeeland, Limburg en het noordoostelijk deel van het land geldt nog de lagere fase1.

18 juni '25 (13:26)

Droog en zonnig zomerweer met kans op een hittegolf

Het blijft voorlopig droog en zonnig zomerweer. De temperatuur gaat volgende week nog een stukje verder stijgen. Daardoor wordt de kans op een hittegolf ook groter. Dat meldt Hart van Nederland.

17 juni '25 (11:15)

Kamperende Nederlander wil comfort, klapstoeltje en pindakaas

Ruim een derde van de Nederlanders ging de afgelopen drie jaar op kampeervakantie. Liefst dicht bij huis en met vertrouwde spullen. Nederland is dan ook met 43 procent veruit de populairste bestemming om te kamperen. Vooral niet-werkenden blijven in eigen land. Frankrijk (36 procent) en Duitsland (20 procent) volgen op de tweede en derde plek. Dit meldt Vacansoleil.

17 juni '25 (11:12)

Veel Nederlanders onderschatten lengte broedseizoen in de natuur

Een aanzienlijk deel van de Nederlandse bevolking denkt dat het broedseizoen al voorbij is, terwijl dat in werkelijkheid nog volop gaande is. Uit representatief onderzoek van Staatsbosbeheer, LandschappenNL en Natuurmonumenten blijkt dat veel mensen niet weten hoe lang het broedproces bij verschillende dieren duurt. Deze misvatting kan schadelijke gevolgen hebben voor de natuur. Dit melden Natuurmonumenten en BNNVARA.

17 juni '25 ( 8:17)

Aantal wolven in Nederland lijkt toe te nemen

Het aantal wolven in Nederland lijkt toe te nemen. Tussen oktober vorig jaar en eind februari zijn via DNA-onderzoek 85 verschillende wolven in Nederland vastgesteld. Daarvan zijn er 41 'nieuw', wat betekent dat van deze wolven niet eerder DNA werd aangetroffen. Van de overige 44 zijn eerder wel al erfelijke sporen aangetroffen, staat in de voortgangsrapportage van BIJ12.