'Opgroeien met bomen' is thema Nationale Boomfeestdag 2023
Leerlingen van basisscholen in heel Nederland gaan onderzoeken waarom het belangrijk is om op te groeien in een omgeving met bomen, in kaart brengen of hun leefomgeving groen genoeg is om in op te groeien en ze ontdekken hoe bomen opgroeien. Ook zullen ze waar mogelijk zelf bomen gaan planten.
Boomfeestdag
Al 66 jaar zet de Stichting Nationale Boomfeestdag zich in om kinderen meer inzicht, kennis en begrip voor bomen bij te brengen. Door middel van natuureducatie beleven kinderen de wondere wereld van bomen. Ze leren niet alleen het belang van bomen voor een duurzame toekomst, ze gaan ook zelf aan de slag door bomen te planten. Jaarlijks planten ruim 100.000 kinderen onder schooltijd meer dan 200.000 bomen en struiken.
Amstelveen
Gemeente Amstelveen is dit jaar de gastgemeente voor de Nationale Viering van de Boomfeestdag op 15 november 2023. In deze boomrijke gemeente maakt de Boomfeestdag al jaren onderdeel uit van het Natuur- en Milieu Educatieprogramma. Dit programma nodigt de leerlingen van de basisscholen niet alleen uit om bomen te planten. De leerlingen krijgen ook op een speciale Bomenschool les over het verzorgen en snoeien van bomen van een heuse ‘bomenmeester’.
Op de Bomenschool hebben leerlingen de afgelopen jaren al 1500 jonge bomen geplant en verzorgd. Deze bomen worden als ze opgekweekt zijn op hun definitieve groeiplaats geplant. Naast het uitbreiden van de Bomenschool wil de gemeente het aantal bomen in Amstelveen nog meer laten ‘groeien’. Zo is de gemeente van plan om elke Amstelveense basisschool tijdens de Nationale Boomfeestdag een boom aan te bieden om op het schoolplein te planten.
Door: Nationale Recreatiegids