Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

NS en bonden bereiken akkoord over servicebalies op stations

Door Redactie Nationale recreatiegids
schedule 2 min
location_on [xx]km
De Nederlandse Spoorwegen hebben met de vakbonden overeenstemming bereikt over de plannen rond de servicebalies op stations. Volgens FNV en VVMC leidt hun deal ertoe dat de NS deze dienstverlening minder inkrimpt dan eerder voorgenomen. Eerder legden honderden servicemedewerkers nog een dag het werk neer uit onvrede over de manier waarop de NS de herinrichting van de service op de stations invulde.

FNV-bestuurder Roos Rahimi zegt dat de afspraken met de NS ervoor zorgen dat er ongeveer honderd banen behouden blijven. Daarvoor zal de spoorvervoerder volgens haar dan wel nieuwe mensen moeten aannemen, want er zijn eerder servicemensen van NS vertrokken via een vrijwillige vertrekregeling. Daarnaast is volgens Rahimi afgesproken dat de NS geen krimpplannen gaat doorvoeren voor de perronleiders en coördinatoren van de servicemedewerkers.

Binnenkort praten FNV en VVMC de leden bij over het bereikte onderhandelingsresultaat. Daarna kunnen die nog voor of tegen stemmen.

Bij de stakingsdag in september legden ook conducteurs van de internationale trein het werk neer. Daardoor reden de internationale treinen naar Brussel toen niet zoals gebruikelijk. Deze medewerkers staakten toen voor betere arbeidsvoorwaarden. Volgens Rahimi zijn de bonden en de NS er wat betreft die kwestie nog niet uit. Ze geeft aan dat de gesprekken hierover met het bedrijf nog lopen.

Door: ANP

22 mei '25 (10:17)

Ondanks regenval nog steeds op koers voor droogste recordjaar ooit

Vooral in het zuiden van het land valt donderdag wat neerslag, maar daarmee is de droogte nog lang niet opgelost. Volgens Weeronline "liggen we nog steeds op koers voor het droogste recordjaar ooit".

22 mei '25 ( 9:35)

Weinig effect van aankomende regen: natuur lijdt ondanks weersomslag

Na een periode van aanhoudend droog en zonnig weer keert er enige wisselvalligheid terug in Nederland. Hoewel de vooruitzichten regen voorspellen, zal de hoeveelheid neerslag volgens experts nauwelijks bijdragen aan het herstellen van de verdroogde natuur. Dit meldt het Algemeen Dagblad.

22 mei '25 ( 8:33)

Naturalis: Nederland is kampioen in verliezen van biodiversiteit

Nederland is kampioen in het verliezen van biodiversiteit, constateert Naturalis donderdag in een nieuw rapport. Het centrum voor biodiversiteit onderzocht de staat van plant- en diersoorten in Nederland. "Als je dit allemaal op een rij zet, is dat behoorlijk schrikken", zegt ecoloog en wetenschappelijk directeur Koos Biesmeijer van Naturalis.

22 mei '25 ( 8:20)

Uitzonderlijke droogte van deze lente dreiging voor vogels

De uitzonderlijke droogte van deze lente dreigt funest uit te pakken voor vogels. De Vogelbescherming waarschuwt daarvoor. "Het leefgebied van vogels staat onder druk en hun voedsel wordt steeds schaarser. Moerassen, vennen en weilanden drogen uit en het aantal beschikbare insecten en bodemdieren neemt af", somt vogelbeschermer Bernard de Jong de bedreigingen voor vogels op.

22 mei '25 ( 8:20)

Gemeenten vragen 'met spoed' maatregelen voor Haringvlietbrug

De gemeenten Goeree-Overflakkee en Hoeksche Waard hebben Rijkswaterstaat "met spoed" gevraagd maatregelen te treffen om "de verkeersoverlast bij de Haringvlietbrug op te lossen", meldden ze woensdag. Ze wijzen op "problemen door storingen" bij de brug. "Daardoor konden slagbomen niet open of dicht of sloot de klep niet."

21 mei '25 ( 8:26)

Komende dagen nog geen regen, droogte neemt verder toe

Waterbeheerders moeten steeds meer maatregelen nemen tegen droogte in Nederland, ziet de Landelijke Coördinatiecommissie Waterverdeling (LCW) dinsdag in de droogtemonitor. In mei is vrijwel geen regen gevallen. Op meerdere plekken in Nederland zijn sproeiverboden ingesteld.

20 mei '25 (11:46)

Provincie Utrecht hoopt binnen enkele dagen meer te weten over mogelijke wolfaanval

De provincie Utrecht hoopt binnen enkele dagen te weten of het een wolf was die een wandelaar maandagmiddag heeft gebeten op de Utrechtse Heuvelrug. De provincie wil via een spoedprocedure de DNA-sporen laten onderzoeken. "We zijn dat nu aan het regelen", aldus een woordvoerster.

20 mei '25 ( 9:17)

Drie bosbranden tegelijk bij Budel en Valkenswaard: brandweer spreekt van verdachte situatie

Maandagmiddag 19 mei is de brandweer in actie gekomen vanwege drie afzonderlijke natuurbranden in het grensgebied tussen Budel en Valkenswaard. De eerste brand werd ontdekt bij de Bergbosweg, waarna hulpdiensten onderweg nog twee andere brandhaarden troffen, net over de Belgische grens bij de Beverbeekse Heide. Dit meldt Omroep Brabant.

20 mei '25 ( 8:47)

Wolven in Nederland eten met name wilde dieren

Wolven in Nederland eten voornamelijk wilde dieren. In hun keutels hebben wetenschappers vooral resten van wilde zwijnen, reeën en edelherten gevonden. Schapen en ander vee staan relatief weinig op het menu.

20 mei '25 ( 8:38)

Mogelijk iemand gebeten door wolf op landgoed in Leusden

Op landgoed Den Treek in Leusden is mogelijk iemand gebeten door een wolf. Er is DNA afgenomen. De Regionale Uitvoeringsdienst Utrecht onderzoekt wat er is gebeurd.