Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Avondklok gaat vanavond een uur later in

Door Redactie Nationale recreatiegids
schedule 2 min
location_on [xx]km
De avondklok gaat vanaf woensdagavond een uur later in. Nederlanders mogen vanwege de zomertijd tot 22.00 uur op straat zijn. De eindtijd blijft 04.30 uur. Winkels die levensmiddelen verkopen en afhaallocaties voor eten en drinken kunnen open blijven tot 21.45 uur.

De avondklok is ingevoerd om ervoor te zorgen dat mensen minder bij elkaar op bezoek gaan en zo het coronavirus minder snel verspreiden. Er is een uitzondering gemaakt voor diegenen die vanwege hun werk of medische redenen 's nachts buiten moeten zijn, zij mogen met een verklaring de straat op als de avondklok van kracht is. Ook hondenbezitters mogen met het huisdier aan de lijn naar buiten.

Hoewel er een boete van 95 euro op overtreding van de avondklok staat, zijn er wekelijks nog veel mensen onterecht op straat. Vorige week deelde de politie bijna 6500 avondklokboetes uit.

De rest van de coronamaatregelen is verlengd tot en met 20 april, vanwege de snelle verspreiding van het coronavirus en het hoge aantal ziekenhuisopnames. Op 13 april is er opnieuw een persconferentie over de situatie en maatregelen.

Door: ANP

24 april '25 (13:28)

Ingang natuurgebieden geblokkeerd door 'asociale' automobilisten

In de natuur gedragen mensen zich niet altijd op de juiste manier. Boswachter Gjerryt Hoekstra en een handhaver van de FUMO wisten dit al lang, maar de laatste tijd loopt het de spuigaten uit. Voor de ingang van verschillende natuurgebieden zetten mensen hun auto’s veel te dicht voor de ingang. Dat is iets dat de beide mannen liever niet zien gebeuren. Dat meldt Omroep Friesland.

24 april '25 (13:13)

Minder dode dieren vanwege afgesloten weg Fochteloërveen

Op de Fochteloërveenweg is het aantal dode slangen flink gedaald sinds de weg voor een groot gedeelte is afgesloten. Natuurmomenten heeft dit onlangs onderzocht. Dat meldt Omroep Friesland.

24 april '25 (10:00)

Vlinderpopulatie daalt voor het tiende jaar op rij

De vlinderstand in Nederland is in 2024 voor het tiende jaar op rij gedaald, waarmee de laagste aantallen sinds het begin van de vlindertellingen in 1992 zijn bereikt. Volgens recente gegevens van het CBS en De Vlinderstichting zijn vlinderpopulaties tussen 1992 en 2024 met gemiddeld 56 procent afgenomen. Zelfs algemeen voorkomende soorten zoals het icarusblauwtje en het groot koolwitje worden steeds minder waargenomen. Dit melden Nature Today en BNNVARA.

22 april '25 (16:11)

Update: wolf overlijdt na aanrijding op A28 bij Tynaarlo

Een wolf is dinsdagmorgen op de A28 bij Tynaarlo aangereden door een auto. Het dier raakte daarbij zwaar gewond en overleed later aan zijn verwondingen. Dit meldt RTV Noord.

22 april '25 (11:53)

Wolf aangereden op A28 bij Tynaarlo, weg tijdelijk afgesloten

Op de A28 ter hoogte van Tynaarlo is vanochtend een wolf aangereden. Het incident gebeurde rond 11.15 uur in de rijrichting naar het zuiden. Als gevolg daarvan is de weg afgesloten, wat heeft geleid tot verkeersopstoppingen. Dit meldt RTV Drenthe.

22 april '25 ( 8:53)

Natuur & Milieu: milieu- en gezondheidsschade Nederlandse industrie loopt op tot minimaal 7 miljard euro

De milieu- en gezondheidsschade door de Nederlandse industrie loopt jaarlijks op tot minimaal 7 miljard euro, stelt Natuur & Milieu na eigen onderzoek. Daarvoor heeft de milieuorganisatie de uitstoot geanalyseerd van 483 bedrijven. Met een rekenmethode van onderzoeksbureau CE Delft kon de organisatie daar een kostenplaatje aan hangen.

17 april '25 (11:19)

Bezoekers Zaanse Schans moeten straks portemonnee trekken

Een bezoek aan de Zaanse Schans is nu nog gratis, maar als het aan het college van burgemeester & wethouders ligt is dat vanaf het hoogseizoen in 2026 wel anders. Dan moeten bezoekers van de toeristische trekpleister 17,50 euro per persoon betalen. Dit meldt Hart van Nederland. 

16 april '25 (14:21)

Wolf Hoge Veluwe laat al langer afwijkend gedrag zien

Eén van de wolven die rond het Nationaal Park de Hoge Veluwe leven, vertoont volgens provinciebestuurder Harold Zoet, afwijkend gedrag. Bij de aanval op een hardloopster van afgelopen weekend moet uit DNA-onderzoek nog blijken of het daadwerkelijk om een wolf ging. In het onderzoek wordt meegenomen dat de provincie Gelderland sinds kort weet dat een wolf rond het Nationaal Park afwijkend gedrag laat zien. Dat meldt Omroep Gelderland.

16 april '25 (13:45)

Elfstedentocht gaat er volgens onderzoekers nog een keer komen

Een Elfstedentocht in Nederland? De kans dat deze ooit nog wordt gereden ligt tussen de 3 en 7 procent. Voor de klimaatverandering lag deze kans nog op 25 procent. Nederlandse onderzoekers laten dat weten in het wetenschappelijke tijdschrift Climate Change. Dat meldt Hart van Nederland.

16 april '25 (10:32)

Zonnige lente zorgt voor hogere bijentelling in 2025

Tijdens de Nationale Bijentelling van 2025 zijn er opnieuw veel bijen waargenomen. In totaal telden zo’n 3500 deelnemers gezamenlijk 77.000 bijen. Dit is meer dan in de afgelopen twee jaren met kouder en natter weer, al blijft het aantal iets achter bij dat van 2022, toen er 82.000 bijen werden geteld. Dit meldt Weeronline.