Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

40.000 schaatsers met letsel op spoedeisende hulp

Door Redactie Nationale recreatiegids
schedule 2 min
location_on [xx]km
Zeker 40.000 schaatsers hebben zich rond het afgelopen weekend gemeld bij de spoedeisende hulp met letsel opgelopen na een valpartij op het ijs. Dat blijkt uit een inventarisatie Nederlandse Vereniging voor Traumachirurgie (NVT) in twintig ziekenhuizen.

De meest voorkomende letsels waren gebroken polsen, heupen en schouders. Veel botbreuken konden (tijdelijk) worden behandeld met een gipsverband, maar zeker duizend mensen moesten worden geopereerd. Er werden zaterdag en zondag vijf tot tien keer meer trauma-operaties per ziekenhuis uitgevoerd dan gemiddeld in een weekend zonder natuurijs. In sommige ziekenhuizen zijn zo veel patiënten geopereerd aan een gebroken heup dat de materialen op waren.

De meeste ziekenhuizen hadden zich volgens de NVT voorbereid op de drukte door de spoedeisende hulp te bemensen met extra artsen en verpleegkundigen, traumachirurgen en gipsverbandmeesters. Ook hadden vrijwel alle geïnventariseerde ziekenhuizen de operatiecapaciteit opgeschaald door het openstellen van extra operatiekamers door het draaien van dubbele diensten door traumachirurgen, orthopedisch traumatologen, anesthesiologen, OK- en anesthesiemedewerkers.

Door: ANP

12 mei '25 (10:45)

Natuurbrand Oss: Anderhalf voetbalveld aan gebied in vlammen op

Maandagochtend is aan de Julianasingel in Oss een flinke natuurbrand uitgebroken, waarbij een gebied ter grootte van anderhalf voetbalveld is afgebrand. Rond half zes werd de brand opgemerkt, waarna het vuur zich door de droogte razendsnel verspreidde. De brandweer schaalde direct op om verdere schade te voorkomen. Dit meldt Omroep Brabant.

12 mei '25 ( 8:40)

Provincie Gelderland gaat voorlopig 'probleemwolf' niet doden

De provincie Gelderland heeft in de rechtbank beloofd de wolf die vorige maand een hardloopster in Het Nationale Park De Hoge Veluwe beet voorlopig niet te doden. De rechter wil meer informatie hebben over de betreffende wolf voordat zij eind volgende week uitspraak doet. De vergunning voor het afschieten van de 'probleemwolf' gaat zaterdag al in, maar de provincie heeft toegezegd daar nog geen gebruik van te maken.

09 mei '25 ( 8:50)

Veel bijen hebben afgelopen winter niet overleefd

Veel bijen hebben de afgelopen winter niet overleefd. Ongeveer 22 procent van de bijenvolken is overleden, iets meer dan de winter ervoor. Volgens de universiteit in Wageningen is het de derde winter op rij dat meer dan 20 procent van de bijenvolken niet door de winter komt.

09 mei '25 ( 8:35)

Provincies positief na stemming Europees Parlement over beschermde status wolf

In verschillende regio's wordt positief gereageerd op de uitkomst van de stemming in het Europees Parlement waardoor de wolf minder strikt wordt beschermd. ​"Goed nieuws!", aldus BBB Noord-Holland op X. De provincie Utrecht noemt het een belangrijke eerste stap, maar ziet het niet als oplossing voor de wolf die afgelopen zomer voor problemen zorgde op de Utrechtse Heuvelrug. Drenthe en Gelderland zijn blij met het besluit.

08 mei '25 (14:19)

Wolf Hoge Veluwe liet al eerder afwijkend gedrag zien

De wolf waar de provincie Gelderland een afschotvergunning voor wil aanvragen, vertoonde eerder al opmerkelijk gedrag. Omroep Gelderland heeft hierover documenten ingezien.

08 mei '25 (10:19)

Bezwaren tegen afschieten wolf dienen vrijdag in rechtbank

De rechtbank in Arnhem behandelt vrijdagmiddag bezwaren tegen de vergunning die de provincie heeft afgegeven om een zogenoemde probleemwolf te doden. De Faunabescherming en Animal Rights hebben de zaak aangespannen. Zij willen via een voorlopige voorziening en een ordemaatregel ervoor zorgen dat de wolf niet al komend weekend mag worden afgeschoten.

07 mei '25 (10:04)

Brandweer waarschuwt: natuur Overijssel extreem kwetsbaar door droogte

De aanhoudende droogte in Overijssel zorgt voor een verhoogd risico op natuurbranden. De brandweer in de regio's IJsselland en Twente waarschuwt dat branden zich momenteel snel en onvoorspelbaar kunnen ontwikkelen, vooral bij stevige windstoten. Bezoekers van natuurgebieden wordt dringend geadviseerd extra alert te zijn. Dit meldt Oost.

07 mei '25 ( 8:45)

Faunabescherming gaat bezwaar maken tegen vergunning doden wolf

De Faunabescherming gaat bezwaar maken tegen de vergunning die de provincie Gelderland afgeeft om een wolf in Nationaal Park De Hoge Veluwe te doden. De organisatie gaat de rechtbank om een ordemaatregel vragen waardoor er meer tijd komt om naar de vergunning te kijken, meldt voorzitter Niko Koffeman.

07 mei '25 ( 8:40)

Provincie Gelderland geeft vergunning om 'probleemwolf' dood te schieten

De provincie Gelderland geeft een vergunning af om een "probleemwolf" dood te schieten. Het dier beet volgens de provincie op 13 april een hardloopster op de Veluwe. De Faunabeheereenheid Gelderland krijgt nu toestemming om de wolf te doden. "De ingreep is noodzakelijk om verdere risico's voor de openbare veiligheid weg te nemen", aldus de provincie.

06 mei '25 (10:17)

Bezorgdheid over gebruik staalslakken voor verharden wandelpaden in Amsterdamse Bos

In het Amsterdamse Bos is een deel van de wandelpaden verhard met een materiaal dat grotendeels bestaat uit staalslakken, een restproduct van de staalindustrie. Er is groeiende bezorgdheid over de mogelijke risico's voor het milieu en de gezondheid. De gemeente Amsterdam heeft inmiddels aangekondigd onderzoek te doen naar de effecten van dit materiaal op de omgeving. Dit meldt het Parool.