1 februari 2021 om 07:15
< 1 min lezen

Recordaantal Nederlanders telt vogeltjes in de tuin

Een recordaantal van meer dan 165.000 Nederlanders deed afgelopen weekend mee aan de Nationale Tuinvogeltelling. Ze turfden in totaal ruim 2,3 miljoen tuinvogels, eveneens een record. Volgens de Vogelbescherming heeft de enorme belangstelling voor vogels kijken te maken met de lockdown, waardoor mensen aan huis gekluisterd zijn.

Het vorige record dateert van vorig jaar met bijna 91.000 deelnemers, maar dat is nu verpletterd. De top 3 bestaat dit jaar uit de huismus, koolmees en pimpelmees. Ook werden er veel merels, vinken, kauwen, roodborstjes, eksters en houtduiven gespot.

Toch werd er gemiddeld per tuin minder vogels gezien: 30 vorig jaar, tegenover 19 dit jaar. Dat komt volgens de dierenorganisatie door het zachtere winterweer van de afgelopen periode. Hierdoor verblijven veel vogels nog in bossen en weilanden, waar nog voldoende voedsel beschikbaar is.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van outdoor
    • Outdoor

    Nieuwe RIVM-vuistregels zetten recreatie centraal in de buurt

    Vandaag om 14:59
    • Outdoor

    Jachthaven Uithoorn breidt uit met veertig ligplaatsen

    Vandaag om 12:06

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland