wolfwerend hek
28 augustus 2025 om 13:21
< 1 min lezen

Provincie Gelderland wil wolf laten afschieten die deze zomer zestig schapen heeft gedood

De provincie Gelderland wil een wolf laten afschieten die deze zomer ongeveer zestig schapen zou hebben gedood bij een veehouder in de gemeente Barneveld. Het roofdier zou bijna twintig keer over wolfwerende rasters zijn gesprongen. De provincie verwacht op korte termijn een vergunning af te geven om de wolf in kwestie af te laten schieten. Via een Woo-verzoek gaf Gelderland al beelden vrij van hoe het dier over een raster springt.

Uit DNA-onderzoek blijkt dat het bij vier aanvallen om dezelfde wolf ging, zegt de provincie. Ook zijn er videobeelden van hoe het dier bij latere aanvallen over de omheiningen springt om bij de schapen te komen. DNA-onderzoek over die incidenten is nog niet afgehandeld. De rasters waar de schapen achter staan voldeden volgens Gelderland aan de adviesnormen van BIJ12, de organisatie die wolvenzaken regelt voor de provincies. Veehouders worden aangeraden zulke hekken minstens 120 centimeter hoog te maken en stroomdraden te gebruiken. Daarvoor kunnen ze subsidie krijgen van de provincie.

Gelderland gaf in mei toestemming om een ‘probleemwolf’ te doden die dit voorjaar een hardloopster beet op de Hoge Veluwe. Dat dier, bijgenaamd Hubertus, blijkt erg moeilijk te vinden voor faunabeheerders en is voor zover bekend nog in leven. Ook in Utrecht is een afschotvergunning gegeven voor een wolf. Pogingen van dierenrechtenorganisaties om beide vergunningen tegen te houden, strandden bij de rechter.

Relevante artikelen

Alles van outdoor
    • Outdoor

    Boeren profiteren van olifantenmest uit Burgers’ Zoo

    Gisteren om 13:52
    • Outdoor

    DNA-test bevestigt dat probleemwolf Bram is doodgeschoten, bos en natuurgebieden weer open

    Gisteren om 12:16

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland