mensen op terras met mooi weer
15 augustus 2025 om 10:03
< 1 min lezen

Het was nog nooit zo warm op 14 augustus als dit jaar

Met de 33,6 graden die om 15.10 uur werd bereikt in Volkel, is het op 14 augustus niet eerder zo warm geweest in Nederland. Dat meldt weerbureau Weeronline donderdag. Het oude record stamt uit 2022, toen het op deze datum op het weerstation in Gilze-Rijen 33,4 graden werd.

Op het hoofdstation van het KNMI in De Bilt is tot dusver nog geen officieel datum-warmterecord genoteerd, aldus Weeronline. Het warmst daar op een eerdere 14 augustus werd het eveneens in 2022, toen het kwik 32,2 graden aangaf.

Het warme weer van de afgelopen periode neemt de komende dagen gestaag af, weet het weerbureau. Vrijdag kan het in het zuiden en zuidoosten nog 30 of 31 graden worden, zaterdag tussen de 22 en 27 graden en zondag wordt het maximaal 25 graden.

Relevante artikelen

Alles van outdoor
    • Outdoor

    Boeren profiteren van olifantenmest uit Burgers’ Zoo

    Gisteren om 13:52
    • Outdoor

    DNA-test bevestigt dat probleemwolf Bram is doodgeschoten, bos en natuurgebieden weer open

    Gisteren om 12:16

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland