Koningsnacht is fris, maar Koningsdag erg zonnig

Vrijdag 25 april start met vrij veel bewolking, maar de zon laat zich in de kunstprovincies al vrij snel even zien. In de middag komt de zon pas echt tevoorschijn, het oosten van het land is als laatste aan de beurt. Het zal uiteindelijk 12 graden op de Wadden worden tot 17 graden in het zuiden van Nederland.
Flink afkoelen
Vrijdagavond wordt het helder weer en daardoor kan het ’s nachts flink afkoelen. In het noordoosten wordt het 1 graden, in het zuidwesten zo’n 6 graden.
Koningsdag
Op Koningsdag is het droog en wisselen zon en wolken elkaar af. De temperatuur loopt op tot 18 graden in het noorden van het land tot 20 graden in het zuiden.
Zomers weer
Het blijft warm, want van zondag tot dinsdag schijnt de zon flink en kan de temperatuur oplopen naar 25 graden. Zomerse dagen zijn mogelijk op woensdag en donderdag, waarbij er in het zuiden kans is op een onweersbui. We spreken van de eerste officiële zomerse dag van het jaar als in De Bilt de magische grens van 25 graden wordt gehaald. Het kan vanaf vrijdag 2 mei weer wat kouder worden.