Update: wolf overlijdt na aanrijding op A28 bij Tynaarlo

De aanrijding vond plaats rond 10.40 uur. Na het incident lag de wolf eerst op de middenberm van de snelweg. Vervolgens werd hij naar de zijkant van de weg gebracht, waar de dierenambulance hem overnam. De wolf had ernstige verwondingen aan zijn achterlijf, waaronder een verbrijzelde heup, letsel aan de knie en achterpoot, en een beschadiging aan het hoofd. Vanwege de ernst van de situatie werd besloten het dier met een verdovingsgeweer in slaap te brengen en uiteindelijk te euthanaseren.
De aanrijding leidde tot verkeershinder: de A28 werd bij Tynaarlo in de richting van Assen tijdelijk afgesloten. Hierdoor ontstond een file van ongeveer drie kilometer. Ook het verkeer vanuit Groningen werd omgeleid via alternatieve routes. De betrokken auto is door een bergingsbedrijf afgevoerd.
Onderzoek naar gedrag van de wolf
Na zijn overlijden wordt de wolf overgebracht naar het Dutch Wildlife Health Centre van de Universiteit Utrecht. Hier vindt een uitgebreid onderzoek plaats naar onder andere de gezondheid en leeftijd van het dier. Wageningen Universiteit voert aanvullend ecologisch onderzoek uit, om meer inzicht te krijgen in het gedrag en de leefomgeving van wolven in Nederland. Volgens de provincie Drenthe dragen deze analyses bij aan beter begrip van de aanwezigheid van wolven in het Nederlandse landschap.