Nieuwe wandel- en fietsroutes langs de hele Waddenkust
24 oktober 2024 om 11:27
< 1 min lezen

Nieuwe wandel- en fietsroutes langs de hele Waddenkust

LEEUWARDEN (ANP) - Het Waddenfonds en andere overheden en instanties steken miljoenen euro's in de versterking van het Waddengebied. Drie projecten krijgen samen 20,5 miljoen euro. Bijna de helft van dat bedrag is afkomstig van het Waddenfonds, een fonds waarin de provincies Friesland, Groningen en Noord-Holland samenwerken.

Een project voor het herstel van het traditionele landschap krijgt in totaal 7,7 miljoen euro. Op Texel komen bijvoorbeeld traditionele schuurtjes voor schapen terug, de zogeheten schapenboeten. En in het Groningse Hogeland worden dijken aangelegd voor het aanplanten van bessenstruiken. Verder komen er nieuwe wandel- en fietsroutes langs de hele Waddenkust. Daarnaast komt er 6,7 miljoen euro voor een project om “een duurzaam toeristisch aanbod” op te zetten.

Plastic soep

Voor een project voor de aanpak van plastic soep in het Waddengebied wordt ruim 7,4 miljoen euro uitgetrokken, waarvan 3,2 miljoen euro van het Waddenfonds komt. Doel ervan is het opruimen en verwerken van de plastic soep in de Waddenzee. Verder richt het project zich op de zoektocht naar alternatieven voor plastic en op gedragsverandering.

Relevante artikelen

Alles van outdoor
  • Provincie Utrecht mag wolf Bram afschieten
    • Outdoor

    Onzekerheid rond doodgeschoten wolf: DNA-onderzoek moet uitsluitsel geven

    5 december 2025 om 11:53
    • Outdoor

    Natuur keert terug op Roggenplaat na ophoging

    4 december 2025 om 12:54

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland