Mogelijke verplichting chippen en registreren huiskatten volgens minister Adema
20 januari 2023 om 12:27
< 1 min lezen

Mogelijke verplichting chippen en registreren huiskatten volgens minister Adema

Als het aan minister Adema van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit ligt, worden huiskatten voortaan verplicht gechipt en geregistreerd. Deze maatregel is volgens hem nodig om het aantal zwerfkatten tegen te gaan, en om vermiste dieren makkelijker op te kunnen sporen. Dit meldt Vroege Vogels. 

In 2018 kwam de D66 al met een voorstel voor een landelijke chipplicht voor katten. Dit was voornamelijk vanuit het oogpunt om wilde vogels te beschermen tegen de dieren. Daarnaast stuurden 35 gemeenten een brief naar de toenmalige minister met het voorstel om katten te laten chippen.  Toenmalig minister Carola Schouten van Landbouw had toegezegd de mogelijkheden te onderzoeken. Adema werkt dit nu verder uit.

Uitdagingen

Nederland telt 2,9 miljoen huiskatten waarvan er jaarlijks meer dan 60.000 vermist raken. Over het aantal zwerfkatten zijn geen cijfers beschikbaar. Adema gaat nu bezig om de plannen uit te werken. Hij ziet vooral uitdagingen op het gebied van de financiering voor het opzetten en het onderhouden van het registratiesysteem. 

De Dierenbescherming geeft in een statement aan dat men erg blij is met het besluit. De organisatie pleit al 25 jaar voor een dergelijke plicht om zo het aantal vermiste katten te kunnen herenigen met de eigenaar. 

Door: Nationale Recreatiegids

Relevante artikelen

Alles van outdoor
    • Outdoor

    Geen sneeuw, wel snijdende kou: gevoelstemperatuur rond -10 tijdens kerst

    Vandaag om 16:13
    • Outdoor

    Kortste dag van het jaar achter de rug, dit kan je verwachten

    Vandaag om 10:42

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland