Gedeeltelijke maansverduistering mogelijk vrijdag 14 maart te zien in Nederland
Vrijdagochtend 14 maart is het mogelijk om een maansverduistering te zien. Op plaatsen waar er weinig bewolking is en de maan duidelijk zichtbaar, is het mogelijk om een klein hapje uit de maan te zien. Daarvoor moet je wel vroeg opstaan. Dat melden Weeronline en Hart van Nederland.
Weeronline legt uit dat de eclips het moment is waarop de aarde precies tussen de zon en de maan in staat. De maan vangt tijdelijk minder zonlicht op en daardoor valt er over de maan een schaduw. De maansverduistering gaat om 7.26 beginnen en duurt tot ongeveer 08.33 uur.
Gedeeltelijk zichtbaar in Nederland
De maansverduistering is in Nederland gedeeltelijk zichtbaar. Weeronline verwacht dat je de maansverduistering het beste tussen 06.10 uur en 07.03 uur kunt zien.
Volledige maansverduistering
De maansverduistering is wel volledig te zien in de VS, Canada, Mexico, de Cariben en diverse landen in Zuid-Amerika.