Europese Commissie: Nederland moet grutto beter beschermen
26 juli 2024 om 10:44
< 1 min lezen

Europese Commissie: Nederland moet grutto beter beschermen

Nederland moet van de Europese Commissie zijn grutto's beter beschermen. Subsidies en andere regelingen om weidevogels zoals de grutto te beschermen, hebben volgens de Europese Commissie niet geholpen. Nederland moet andere "doeltreffende maatregelen" nemen om het tij te keren. Binnen twee maanden wil de Commissie een verbeterplan zien.

Een maatregel die kan helpen, is de broedgebieden van de grutto te beheren. Dat kan waarschijnlijk ook ten goede komen aan andere akker- en weidevogelsoorten zoals de kievit en de scholekster, meent de Commissie. Ook daarvan lopen de populaties terug.

Het aantal akker- en weidevogels in Nederland daalt al tientallen jaren gestaag, zegt de Commissie. Dat komt vooral door het verlies aan leefgebied voor de vogels en verstoringen tijdens het broedseizoen.

Als Nederland niet binnen twee maanden met verbetervoorstellen komt, komt de Commissie daar zelf mee.

Relevante artikelen

Alles van outdoor
    • Outdoor

    Herdenking voor doodgeschoten wolf Bram verdeelt meningen in Utrecht

    Vandaag om 10:26
    • Outdoor

    Van vuilstort tot recreatieberg: Vlagheide krijgt nieuw leven als fiets- en wandelparadijs

    Vandaag om 08:51

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland