30 november 2020 om 07:00
< 1 min lezen

Eerste officiële vorst van het najaar: -0,2 graden in De Bilt

De eerste officiële vorst van dit najaar is een feit. In De Bilt koelde het aan het begin van de avond af naar -0,2 graden, meldt Weeronline.

De laatste keer dat het vroor in De Bilt was op 15 mei, toen het -1,2 graden werd. Lokaal kwam het dit najaar al wel tot vorst. Op 18 oktober werd in Twente -0,7 graden gemeten.

De eerste officiële vorst van het najaar is volgens het weerbureau beduidend later dan normaal. Gemiddeld komt de temperatuur in De Bilt voor het eerst op 3 november onder nul. In totaal kwam de eerste vorst slechts in vier jaren nog later dan dit jaar. In 1970, 1984, 2000 en 2006 gebeurde het pas in december: op respectievelijk de 11e, 2e, 17e en 10e.

De temperatuur zakte zondagavond en zondagnacht verder, naar circa -3 graden. In het zuiden en oosten van het land is matige vorst mogelijk en kan het kwik dalen tot -5 graden. Ook kan regionaal mist ontstaan.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van outdoor
  • herfst festival
    • Outdoor

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Outdoor

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland
11 Feb
MOVES IS BACK – Valentine Edition ❤️‍🔥
  • Groningen
12 Feb
Stadswandeling Hengelo nu
  • Overijssel
13 Feb
Kraak de Code speurtocht
  • Drenthe