Drie Nederlanders in neergestort vliegtuigje Kroatië overleden
22 mei 2023 om 10:45
< 1 min lezen

Drie Nederlanders in neergestort vliegtuigje Kroatië overleden

Een ongeluk met een vliegtuigje in Kroatië heeft drie Nederlanders het leven gekost. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken zondag. Het ministerie verleent consulaire bijstand. 

Het vliegtuigje was zaterdag onderweg van de Sloveense stad Maribor naar de Kroatische stad Pula, aldus het Kroatische persbureau HINA. Rond 12.30 uur verdween het toestel van de radar op de berg Kapeli in de provincie Lika-Senj, meldde de Kroatische bergreddingsdienst HGSS. De Kroatische hoofdinspecteur voor de luchtvaart, Danko Petrin, liet eerder aan het Kroatische persbureau HINA weten dat alle drie de inzittenden waren omgekomen.

Oorzaak niet bekend

De oorzaak van de crash is nog niet bekend. Volgens het Kroatische persbureau hing er die middag een dichte mist die het zicht mogelijk bemoeilijkte. Volgens Petrin kan de oorzaak nog niet worden vastgesteld. Hij zei dat slechte weersomstandigheden niet automatisch betekenen dat dit de oorzaak van de crash is.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van outdoor
  • herfst festival
    • Outdoor

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Outdoor

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland
11 Feb
MOVES IS BACK – Valentine Edition ❤️‍🔥
  • Groningen
12 Feb
Stadswandeling Hengelo nu
  • Overijssel
13 Feb
Knutselruimte Gevangenismuseum Veenhuizen
  • Drenthe