Deel van natuurgebied Mariapeel weer opengesteld voor publiek
12 september 2022 om 15:21
< 1 min lezen

Deel van natuurgebied Mariapeel weer opengesteld voor publiek

Natuurgebied Mariapeel, waar onlangs een natuurbrand woedde, is voor een groot deel weer opengesteld voor publiek. Sommige delen blijven echter nog afgesloten wegens koolmonoxide ontwikkeling. Dit meldt Staatsbosbeheer

Na het sein brandmeester op 7 september heeft de brandweer het gebied weer overgedragen aan het beheer van Staatsbosbeheer. Die laatste heeft besloten een groot deel weer open te stellen voor wandelaars en andere recreanten. De parkeerplaats bij het ‘biologisch station’ is open, net als een deel van de rode wandelroute, tot de Kerkuilenweg. Het fietspad langs het Defensiekanaal is nog wel afgesloten. 

Grote inzet

De brand in de Peel heeft ruim 40 hectare natuur in de as gelegd. In totaal hebben ruim driehonderd brandweerlieden en andere hulpverleners gewerkt aan het onder controle krijgen van de brand. 

Door: Nationale Recreatiegids

Relevante artikelen

Alles van outdoor
    • Outdoor

    Schaatsliefhebbers opgelet: ijsbanen mogelijk met feestdagen geopend

    Vandaag om 16:27
    • Outdoor

    Groningse kust krijgt plek in nieuwe Atlantikwall‑route van 105 kilometer

    Vandaag om 12:25

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland