2 februari 2021 om 08:56
< 1 min lezen

Winkels mogelijk volgende week open voor afhalen bestellingen

Winkels kunnen mogelijk volgende week weer open voor het afhalen van bestellingen. Het kabinet kijkt serieus naar die mogelijkheid, bevestigen Haagse bronnen na een bericht van De Telegraaf. Dinsdag wordt hier in corona-overleggen een knoop over doorgehakt, maar "het ziet er goed uit voor click en collect", vertelt een ingewijde.

In de strijd tegen het coronavirus besloot het kabinet medio december alle niet-essentiële winkels te sluiten. Winkeliers zagen daardoor de belangrijke kerstperiode grotendeels aan zich voorbijgaan. Klanten mogen wel spullen bestellen, maar die moeten dan worden thuisbezorgd. Afhalen is niet toegestaan.

Een uitzondering geldt voor bouwmarkten en andere doe-het-zelfwinkels. Daar mogen vooraf bestelde artikelen wel worden afgehaald. Dat geldt ook voor bibliotheken en voor winkels die diervoeding verkopen voor hobbymatig gehouden boerderijdieren, zoals kippen, varkens of geiten.

Erg onzeker

De Kamer riep het kabinet vorige week in een debat over de steunmaatregelen al op om vaart te maken met afhaalmogelijkheden voor meer winkeliers. Maar een definitief besluit is er nog niet. Met name de vrees voor de Britse coronavariant, die een stuk besmettelijker is dan het oorspronkelijke virus, maakt elke mogelijke versoepeling nu nog erg onzeker.

De ruimte om de teugels verder te laten vieren, en de horeca en detailhandel al dan niet gedeeltelijk te heropenen, is volgens ingewijden zeer beperkt. Het kabinet beslist dinsdag wat er wel mogelijk is, en welke versoepelingen echt nog een paar weken langer moeten wachten.

Het kabinet besloot zondag al dat de basisscholen en de kinderopvang volgende week weer open gaan. Het lijkt er volgens ingewijden op dat de omstreden avondklok volgende week niet wordt verlengd.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van ondernemen
    • Attracties

    Luiaards centraal tijdens nieuwe Dierenhelden Week in DierenPark Amersfoort

    6 februari 2026 om 15:55
    • Attracties

    Tweede olifantje geboren in ARTIS: voor het eerst twee kalfjes tegelijk in de kudde

    6 februari 2026 om 13:22

Aankomende evenementen

10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland
11 Feb
MOVES IS BACK – Valentine Edition ❤️‍🔥
  • Groningen
12 Feb
Stadswandeling Hengelo nu
  • Overijssel