maxim hartman
1 april 2025 om 11:25
< 1 min lezen

Maxim Hartman start crowdfunding voor antiquair en ‘mand-man’

Maxim Hartman is een crowdfundingsactie begonnen om antiquair Ben Strik, bekend van de mand-meme, financieel te compenseren. De presentator zei maandag in de NPO 1-talkshow dat Strik nog altijd last heeft van de beelden, die dertien jaar geleden werden gemaakt.

In de bewuste video werd Strik gevraagd om een antiek mandje te omschrijven, maar Hartman vond het te lang en vroeg meerdere keren of het ook korter kon. Uiteindelijk bleef er niets meer over dan “mand”.

Die term burgerde door het filmpje min of meer in. Zelfs in de Tweede Kamer gebruikten politici als Caroline van der Plas en Dilan Yeşilgöz het.

“Ik vind dat we die man schadeloos moeten stellen”, aldus Hartman. Hij hoopt in totaal 2 miljoen euro op te halen. De teller stond maandagavond op bijna 5000 euro.

Relevante artikelen

Alles van ondernemen
  • camper opzetten
    • Ondernemen

    Natuurcamping Hollandse Hout krijgt definitief groen licht

    Vandaag om 09:50
    • Ondernemen

    Gratis heggen geven recreatie en campings nieuw groen gezicht

    Gisteren om 15:02

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland