Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Corona kost toerismesector in 2021 wereldwijd 1,77 biljoen euro

Door Redactie Nationale recreatiegids
schedule 3 min
location_on [xx]km
De coronapandemie gaat de toerismesector wereldwijd in 2021 opnieuw 2 biljoen dollar (1,77 biljoen euro) kosten. Dat bedrag aan gederfde inkomsten is vergelijkbaar met het verlies in het jaar ervoor, zegt de toerismeorganisatie van de Verenigde Naties UNWTO maandag.

De in Madrid gevestigde UNWTO noemt het herstel van de mondiale toerismesector in 2021 "fragiel" en "langzaam". De sombere voorspelling komt op het moment dat veel landen in Europa worstelen met een sterke stijging van het aantal coronabesmettingen en vlak nadat de nieuwe, potentieel besmettelijker Omikron-mutatie van het coronavirus is opgedoken.

Ook voor 2022 lijken de vooruitzichten mede daarom niet erg hoopvol. UNWTO-topman Zurab Pololikashvili drong er maandag bij landen wereldwijd op aan om op zijn minst hun coronavirusprotocollen en -maatregelen te harmoniseren. Want toeristen zijn nu vaak "in de war" en "weten niet hoe ze moeten reizen".

Ondanks het feit dat er tijdens het Europese zomerseizoen op het noordelijk halfrond weer een stuk meer werd gereisd, verschilde het tempo van dit herstel sterk in vergelijking met andere delen van de wereld "als gevolg van verschillen in reisbeperkingen, vaccinatiegraden en het vertrouwen van reizigers", aldus de UNWTO.

Op het moment houden volgens de VN-organisatie nog 46 landen, goed voor 21 procent van alle bestemmingen wereldwijd, hun grenzen volledig gesloten voor toeristen. Nog eens 55 landen houden hun grenzen deels dicht voor buitenlandse bezoekers. Slechts vier landen in de wereld hebben werkelijk alle aan het coronavirus gerelateerde beperkingen opgeheven: Colombia, Costa Rica, de Dominicaanse Republiek en Mexico.

Door: ANP

25 maart '25 ( 8:45)

Nederlanders kochten minder online maar wel meer bij buitenlandse webshops

Nederlanders kochten afgelopen jaar iets minder online. Wel deden zij meer aankopen bij buitenlandse webshops. In China werden vooral meer kleding, schoenen en klusgereedschap besteld, waardoor dat land ten koste van Duitsland voor het eerst de populairste leverancier is van onlinebestellingen. Dat meldt Thuiswinkel.org op basis van een onderzoek dat het NielsenIQ GfK liet uitvoeren.

25 maart '25 ( 8:30)

Polderbaan Schiphol langer gesloten door schittering zonnepanelen

Landende vliegtuigen op Schiphol kunnen ook de komende twee weken de Polderbaan dagelijks twee uur niet gebruiken als de zon schijnt. Er is nog geen oplossing voor de overlast die de schittering van nieuwe zonnepanelen piloten geeft. De begin deze maand ingevoerde maatregel wordt verlengd tot in ieder geval 6 april.

24 maart '25 (14:00)

Makers van Delfts blauw vrezen onzekerheid over verkopen door beleid VS

Porseleinproducent Royal Delft, de maker van Delfts blauw, vreest dat onzekerheid over het beleid in de Verenigde Staten kan drukken op de verkopen. De onzekerheid in de belangrijkste exportmarkt van het bedrijf kan invloed hebben op het consumentenvertrouwen, het toerisme en de kosten, waarschuwt Royal Delft bij zijn jaarresultaten.

24 maart '25 (11:30)

Malou Petter wil op termijn eigen talkshow

Malou Petter wil op termijn een eigen talkshow. De presentatrice sprak die ambitie zondag uit in het SBS6-programma De Oranjezondag.

24 maart '25 ( 9:30)

Spotify verwijderde carnavalshit Brabantse gelegenheidsband vanwege copyrightwet

Spotify heeft de carnavalshit Dikke Pens van het Brabantse collectief De Kapotte Kachels verwijderd omdat het nummer de copyrightwetgeving schendt. Dat heeft Spotify aan het ANP laten weten.

24 maart '25 ( 9:20)

538 Ochtendrun haalt ruim 790.000 euro op voor Prinses Máxima Centrum

De tweede editie van de 538 Ochtendrun heeft 790.542 euro opgeleverd voor het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie. Aan de loop in Amsterdam deden verschillende bekende mensen mee, zoals Gregory Sedoc, Nicolette van Dam, Bas Smit, John van den Heuvel, Frans Duijts, Florentien van der Meulen en Airen Mylene.

22 maart '25 ( 8:05)

Koffieketen Blushing van Gordon gerenoveerd

Gordon zegt sprakeloos te zijn na het zien van het resultaat van de renovatie van zijn koffieketen Blushing in Amsterdam. Beelden hiervan deelde de 56-jarige zanger vrijdag op Instagram. "In 5 dagen tijd een super metamorfose", schrijft hij bij de video.

21 maart '25 (15:12)

Nederlandse wijnboeren oogsten minder druiven door vorst en koud weer

Nederlandse wijnboeren hebben vorig jaar fors minder druiven geoogst, na het recordjaar 2023. Dit meldt de Vereniging Nederlandse Wijn Producenten (VNWP) op basis van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). De lage opbrengst is het gevolg van onder meer nachtvorst in het voorjaar en nat en koud weer in mei en juni. De verwachting was al dat de oogst lager zou zijn, maar de gevolgen zijn volgens de vereniging groter dan verwacht.

21 maart '25 ( 9:30)

Stichting Marc de Hond brengt boek met levensportretten uit

De stichting die is opgericht ter nagedachtenis aan Marc de Hond brengt een boek uit met dertig profielen van mensen die een 'levensportret' hebben achtergelaten. Het fotoboek Hoe wil ik herinnerd worden? verschijnt vrijdag. Stichting Levensportret produceert al twee jaar videoboodschappen van terminaal zieke mensen voor hun nabestaanden.

21 maart '25 ( 9:15)

Consumentenvertrouwen in maart verder afgenomen

Het consumentenvertrouwen is in maart verder afgenomen vergeleken met een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De stemming onder consumenten verslechterde voor de zesde maand op rij. Consumenten waren deze maand negatiever over de economie dan in februari. Ook vonden ze de tijd voor grote aankopen ongunstiger dan een maand eerder.