26 november 2021 om 10:19
< 1 min lezen

Krapte aan luchtverkeersleiders treft Maastricht Aachen Airport

Op Maastricht Aachen Airport kunnen de komende dagen op meerdere tijdstippen geen vluchten worden uitgevoerd. Dat komt door de krapte bij de inroostering van luchtverkeersleiders, maakte het vliegveld bekend.

De onderbreking is vanaf donderdag tot en met komende zondag tussen 06.00 tot 07.00 uur, 10.00 tot 11.00 uur en 13.30 tot 15.30 uur. Het vliegveld heeft overleg gevoerd om geplande vluchten op een ander tijdstip te laten plaatsvinden. Of als gevolg van de onderbrekingen vluchten uitvallen is niet duidelijk, zei een woordvoerster van MA donderdag.

De krapte bij de luchtverkeersleiding is een bekend probleem. Een woordvoerder van Luchtverkeersleiding Nederland zei donderdag dat voor de onderbrekingen op MAA niet één oorzaak is aan te wijzen. Hij sprak van een “samenloop van omstandigheden”. Je kunt geen luchtverkeersleiders uit andere delen van Nederland naar MAA invliegen. “We kunnen niet iemand uit Groningen in Maastricht laten werken”, aldus de woordvoerder.

De tijdstippen waarop er niet geland of vertrokken kan worden zijn volgens MAA in goed overleg afgestemd met de luchtvaartmaatschappijen. “Hierbij is gekeken naar momenten met zo min mogelijk impact voor klanten en partners”, aldus de woordvoerster van MAA.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van ondernemen
  • Walibi Holland staat in lijst met rookvrije uitjes, terwijl bezoekers gewoon mogen roken / Foto: "Walibi Holland entrance" door Christophe95
    • Ondernemen

    Walibi stopt overleg met vakbond: seizoenskrachten vrezen stilstand

    Vandaag om 09:09
  • camper opzetten
    • Ondernemen

    Natuurcamping Hollandse Hout krijgt definitief groen licht

    Gisteren om 09:50

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland