Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Honderden horecazaken in Amsterdam houden deuren dicht

Door Redactie Nationale recreatiegids
schedule 4 min
location_on [xx]km
Honderden horecazaken in de hoofdstad houden de deuren gesloten sinds de nieuwe coronamaatregelen dit weekend zijn ingegaan. Dat bevestigt een woordvoerster van Koninklijke Horeca Nederland regio Amsterdam na berichtgeving van Het Parool. De redenen voor de sluitingen lopen uiteen, maar de combinatie van personeelstekort en de extra coronamaatregelen staan bovenaan de lijst, aldus de woordvoerster.

"Clubs kunnen zonder te placeren niet openblijven en veel bedrijven hebben een grote uitdaging om hun personeel te behouden. Dat vertrekt zelf weer uit de horeca en wacht niet op het moment dat het contract wordt beëindigd", aldus de woordvoerster. Horecaconcerns kiezen ervoor om slechts een aantal van de vestigingen te openen in plaats van allemaal, en door het teruglopende toerisme kiezen hotels met een restaurant ervoor helemaal gesloten te blijven bij weinig gasten. Exacte aantallen heeft de woordvoerster niet, maar het zou gaan om honderden gesloten bedrijven op een totaal van zo'n 6000 in Amsterdam.

"Mensen willen wel iets eerder uit eten, maar voor een feestcafé of club gaat dat echt niet lukken van vijf tot acht 's avonds."

Sinds dit weekend moet de horeca in plaats van om middernacht, om 20.00 uur de deuren sluiten. Voor een deel van de horecazaken maakt die regel, in combinatie van het extra werk om mensen te placeren en QR-codes te controleren, het niet mogelijk om "überhaupt nog een beetje omzet te maken", aldus KHN Amsterdam. "Mensen willen wel iets eerder uit eten, maar voor een feestcafé of club gaat dat echt niet lukken van vijf tot acht 's avonds."

Inloopmodel

KHN heeft het kabinet gevraagd om de sluitingsregels te verruimen. De horeca wil dat de regel gaat gelden dat er vanaf 20.00 uur geen nieuwe mensen meer mogen binnenkomen, maar iedereen die al aanwezig is, wel kan blijven zitten. Demissionair minister van Justitie Ferd Grapperhaus heeft het OMT om een advies gevraagd over dit zogenoemde 'inloopmodel'.

Door: ANP

11 juli '25 (15:25)

Paradiso laat niets los over aangifte banner Bob Vylan

Paradiso geeft "geen antwoord" op de vraag van het ANP tegen wie aangifte is gedaan naar aanleiding van een banner over Bob Vylan die voor het Amsterdamse poppodium hing. Op het doek stond "If Bob Vylan plays that night, Amsterdam will stand and fight". Het Britse rapduo speelt op 12 september in het voorprogramma van Gogol Bordello en kwam onlangs in het nieuws omdat het tijdens een optreden op Glastonbury "dood, dood aan het Israëlische leger" riep.

11 juli '25 ( 9:13)

Gemeenteraad Hoogeveen wil verbod fatbikes

De gemeenteraad van Hoogeveen heeft donderdagavond voor een plan gestemd om fatbikes uit het stadscentrum te weren. De Drentse gemeente treedt daarmee in de voetsporen van Enschede, waar eerder deze week een vergelijkbare motie werd aangenomen.

11 juli '25 ( 8:52)

Ben & Jerry's krijgt voor het eerst een Nederlandse topman

Ben & Jerry's krijgt voor het eerst een Nederlandse topman. Jochanan Senf komt aan het roer te staan van het ijsmerk dat onderdeel is van de binnenkort af te splitsen ijsdivisie van Unilever. Dat maakt The Magnum Ice Cream Company (TMICC) donderdag bekend.

11 juli '25 ( 8:29)

Blokker niet verrast dat zelfstandige filiaalhouders zich niet aansluiten bij doorstart winkel

Blokker noemt het geen verrassing dat sommige zelfstandige filiaalhouders zich niet aansluiten bij het doorgestarte winkelbedrijf. Een aantal van deze ondernemers zei tegen De Telegraaf niets te zien in een franchisesamenwerking met het nieuwe Blokker van ondernemer Roland Palmer.

10 juli '25 (14:00)

Dak winkelcentrum Arnhem stort in, 1 gewonde

Bij werkzaamheden aan winkelcentrum Kronenburg in Arnhem is een persoon gewond geraakt toen een deel van het dak instortte. De schade is aanzienlijk, meldt de veiligheidsregio. De gewonde is naar een ziekenhuis overgebracht. Hoe de persoon eraan toe is, is niet bekend.

10 juli '25 ( 8:40)

Radio Veronica gaat voetbalclub Telstart sponsoren

Radio Veronica gaat voetbalclub Telstar sponsoren. Dat heeft de zender woensdag bekendgemaakt. Het logo van Radio Veronica prijkt op het uit- en thuisshirt en de broek van de club.

10 juli '25 ( 8:35)

'Poederbrieven' bezorgd bij gemeenten afkomstig van Conferentiehotel Villa Heidebad: 'het was heel onhandig'

Het Conferentiehotel Villa Heidebad in Epe heeft spijt van de 'poederbrief' die het aan meerdere gemeenten heeft gestuurd met daarin meel en een recept voor koekjes. De brief zorgde in onder meer het Drentse Tynaarlo voor onrust, omdat niet direct duidelijk was wat de substantie in de brief was. "Het was heel onhandig", zegt Bjarne Pechler, eigenaar van het conferentieoord.

09 juli '25 ( 9:43)

Abonnees van De Telegraaf ontvangen onvolledige versie van krant

Abonnees van De Telegraaf krijgen woensdag een onvolledige versie van hun krant. In sommige delen van het land wordt de krant helemaal niet bezorgd. Oorzaak is een langdurige netwerkstoring die de redacties van verschillende Mediahuis-kranten dinsdagavond heeft getroffen.

08 juli '25 (14:45)

Henk Westbroek in rechtbank: Universal 'goochelt' met royalties

Henk Westbroek vindt dat Universal "goochelt" met wat een marktconform percentage royalties is. Dat stelde de 73-jarige zanger in de rechtbank in Amsterdam, waar een zaak diende tegen het platenlabel. De Kunstenbond en BAM! Popauteurs klaagden namens Westbroek, Arriën Molema (Room Eleven) en Marinus de Goederen (a balladeer) Universal aan. Zij stellen dat er sprake is van "een oneerlijke verdeling van inkomsten uit muziekstreaming".

08 juli '25 ( 8:28)

Consumenten schaffen meer goederen en diensten dan vorig jaar

Consumenten hebben in mei meer goederen en diensten aangeschaft dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in de vijfde maand van het jaar 1,1 procent hoger dan in mei 2024. In april gaven consumenten 0,3 procent meer uit.