Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Meer delen van Nederland worden oranje op Europese coronakaart

Door Redactie Nationale recreatiegids
schedule 4 min
location_on [xx]km
Nog vier provincies kleuren waarschijnlijk oranje op de kaart van coronagevallen in Europa. Overijssel, Utrecht, Noord-Brabant en Gelderland kunnen een stap omlaag doen. Oranje is de op één na laagste waarschuwingskleur op de kaart.

De coronakaart wordt elke donderdag gemaakt door het ECDC, de Europese tegenhanger van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De dienst kijkt naar het aantal vastgestelde besmettingen en het percentage positieve tests. De kaart heeft vier kleuren. Van laag naar hoog zijn dat groen, oranje, rood en donkerrood.

Groningen, Friesland, Drenthe en Zeeland zakten vorige week van rood naar oranje. Vrijwel zeker houden zij die kleur. Flevoland, Noord-Holland, Zuid-Holland en Limburg blijven waarschijnlijk op rood staan.

De laatste keer dat de kaart voor Nederland er zo gunstig uitzag, was begin juli. Toen waren vier provincies groen en de rest van het land oranje. De week erna ging het hele land naar rood, en Groningen zelfs naar donkerrood, door het begin van de vierde golf.

Dat de vier provincies een stap terug kunnen doen, komt doordat het ECDC kijkt naar de twee voorgaande weken. De uitbraak in Nederland stabiliseert zich, vorige week waren er bijna evenveel positieve tests als in de week ervoor, maar het is wel gedaald ten opzichte van de week daar weer voor. Die week valt nu weg in de berekeningen. Als het aantal nieuwe gevallen gelijk blijft, verandert er volgende week waarschijnlijk weinig aan de coronakaart.

De grootste brandhaarden zijn in Zuid-Europa, in de gebieden waar Nederlanders nu vakantie vieren. Zo is vrijwel heel Spanje donkerrood, net als Zuid-Frankrijk en Kreta. Portugal, Normandië, Bretagne, Toscane en Sardinië staan op rood. Het RIVM houdt er rekening mee dat het aantal positieve tests hier weer gaat stijgen als de vakantiegangers terugkeren.

Door: ANP

25 april '25 (10:04)

Consumentenbond: fietsenwinkels leiden consumenten om de tuin met nepaanbiedingen

Fietsenwinkels leiden consumenten om de tuin met nepaanbiedingen. Dat constateert de Consumentenbond na onderzoek onder dertig grote en kleine aanbieders van fietsen, waaronder Fietsvoordeelshop, 12Go Biking en Het Zwarte Fietsenplan. "Vooral grote fietsenwinkels en winkels met een webshop maken zich schuldig aan deze oneerlijke verkooppraktijken", stelt de bond.

25 april '25 ( 8:40)

Bobby Boermans blij met succes film iHostage

Bobby Boermans is blij met het succes dat zijn film iHostage wereldwijd boekt op Netflix. Dat laat hij weten nu zijn film over de gijzeling in de Apple Store in 2022 in Amsterdam op de eerste plaats staat van de wereldwijde ranglijst voor niet-Engelse films van de streamingdienst. De film verscheen vorige week en staat in 31 landen op de eerste plaats in de toplijst van niet-Engelse films.

25 april '25 ( 8:30)

Directeur Michelin Gids: Jonnie Boer 'meest invloedrijke en visionaire chefs'

De directeur van de Michelin Gids, Gwendal Poullennec, vindt Jonnie Boer "een van de meest invloedrijke en visionaire chefs van zijn generatie". Poullennec reageerde in een verklaring op Instagram op het overlijden van de 60-jarige topchef.

24 april '25 (15:53)

Nederlanders boeken minder vakanties naar Verenigde Staten

Nederlanders hebben vorige maand veel minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR na een studie met marktonderzoeker NielsenIQ. Volgens de boekingsmonitor is het aantal boekingen naar de VS in maart met 30 procent gedaald vergeleken met maart 2024.

24 april '25 (10:45)

Michelin Benelux condoleert team restaurant De Librije

De directie van Michelin Benelux heeft Thérèse Boer, haar familie en het team van restaurant De Librije gecondoleerd met het overlijden van topkok Jonnie Boer. Dat heeft een woordvoerder van Michelin donderdag aan het ANP gemeld. Ook Gwendal Poullennec, de directeur van de Michelin Gids, neemt donderdag contact op met het restaurant om zijn medeleven te betuigen.

24 april '25 ( 9:45)

Vanaf juli verplicht kenteken voor elektrische steps, segways en bso-bussen

Nieuwe bijzondere bromfietsen zoals elektrische steps, segways en bso-bussen moeten vanaf 1 juli een kenteken hebben. Dat meldt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Eigenaren van bijzondere bromfietsen die nu al de weg op gaan, moeten uiterlijk een jaar later een kenteken hebben aangevraagd.

24 april '25 ( 9:35)

Kranten besteden volop aandacht aan overlijden topkok Jonnie Boer

Veel kranten besteden donderdag aandacht aan het overlijden van topkok Jonnie Boer. Boer, eigenaar van sterrenrestaurant De Librije in Zwolle, overleed op Bonaire aan de gevolgen van een longembolie. Hij werd 60 jaar.

24 april '25 ( 9:00)

Mensen leggen bloemen en kaartjes neer bij De Librije

Bij restaurant De Librije in Zwolle hebben verschillende mensen bloemen en kaartjes neergelegd. Woensdagochtend overleed eigenaar van het restaurant Jonnie Boer op Bonaire aan de gevolgen van een longembolie. Hij werd 60 jaar.

24 april '25 ( 8:35)

Topkok Jonnie Boer van Librije overleden

Topkok Jonnie Boer is op 60-jarige leeftijd overleden, meldt een woordvoerder namens zijn vrouw Thérèse aan De Telegraaf. Zijn kinderen schrijven er op Instagram over.

23 april '25 ( 8:50)

Verspakket Paella van Lidl teruggeroepen vanwege mogelijk stukjes glas in blikje doperwten

Supermarkt Lidl waarschuwt voor het Verspakket Paella. In het pakket zit een blikje doperwten waar mogelijk stukjes glas in zitten. Klanten worden dringend verzocht dit product niet te eten, maar terug te brengen naar de winkel. Ze krijgen het aankoopbedrag vergoed.