Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Voormalig Jumbo-topman ontkent ook bij eerste rechtszaak beschuldigingen omtrent omkoping en witwassen

Door ANP
schedule 5 min
location_on [xx]km
van eerd jumbo
Voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd ontkent ook bij het begin van de inhoudelijke behandeling van de rechtszaak alle beschuldigingen van omkoping en witwassen tegen hem. "Ik vind het echt onbegrijpelijk. Ik ben helemaal niet omgekocht", zei Van Eerd in een eerste reactie tegen de rechter in een volle rechtszaal in Groningen.

Van Eerd werd in september 2022 opgepakt in een onderzoek naar witwassen. Daarin staat hij de komende dagen terecht in Groningen, samen met hoofdverdachte Theo E. Het Openbaar Ministerie (OM) verdenkt het tweetal ervan crimineel geld te hebben witgewassen via sponsorcontracten van Jumbo met de motorsportteams van E. Daarbij zou E. Van Eerd hebben omgekocht.

Van Eerd heeft altijd ontkend, al zweeg hij in het openbaar vooral. Vlak na zijn arrestatie trad hij terug als topman van supermarktketen Jumbo.

Koelkast en boekenkast

In de woning van Van Eerd en in zijn werkplaats werd zo'n 450.000 euro aan contant geld gevonden, in moeilijk te gebruiken biljetten van onder meer 200 en 500 euro. De leider van het Brabantse familiebedrijf verstopte het geld op verschillende plekken, waaronder in een koelkast en boekenkast.

"Als ik had geweten dat ik in een rechtszaal moest verklaren waarom ik geld in een koelkast had gestopt, had ik dat natuurlijk niet gedaan. Ik heb er geen goede verklaring voor, het was om het een beetje te spreiden. Het is absoluut geen crimineel geld, echt legaal", zei Van Eerd.

Omgekocht

Ook E. ontkende bij het begin van de rechtszaak Van Eerd te hebben omgekocht. "Ik denk dat Van Eerd niet om te kopen is."

Zijn contacten met E. zorgden er in 2014 al voor dat Van Eerd verdacht werd in een witwasonderzoek naar onder anderen E, die daarvoor werd veroordeeld. Na een verhoor verdwenen de verdenkingen tegen Van Eerd. Jumbo verbrak alle contacten met E. en deed aangifte van oplichting. Van Eerd steunde deze beslissing.

Sponsordeal

De rechter vroeg Van Eerd waarom hij in de jaren daarna toch contact bleef onderhouden met E. "Met de kennis van nu had ik dat nooit moeten doen, maar ik was nieuwsgierig wat er aan de hand was en gaf hem het voordeel van de twijfel. Ik heb na 2014 privé nog spullen van hem gekocht, maar hij was geen zakenrelatie meer van Jumbo."

Het OM vermoedt dat E. spullen tegen een lagere prijs aan Van Eerd gaf in ruil voor een sponsordeal met Jumbo. Zo zou ook crimineel geld zijn witgewassen.

17 juli '25 (14:21)

Partycentrum van 1 miljoen euro staat al 16 maanden te koop

Is er voor horeca- en partycentrum ’t Maatveld in Bornerbroek nog een toekomst weggelegd? Het zalencentrum met kegel- en midgetgolfbanen en een restaurant staat al meer dan een jaar leeg. Dat meldt de Tubantia.

16 juli '25 (11:13)

Blokker-winkel Bodegraven gaat zelfstandig verder onder een andere naam

Blokker in Bodegraven zal stoppen met het dragen van de naam ‘Blokker’ en gaat zelfstandig verder. Deze week wordt het oude logo van de gevel gehaald en gaat de winkel door onder de naam Huishoudspecialist Bodegraven. Dat meldt Omroep West.

16 juli '25 ( 8:23)

Kansspelautoriteit neemt maatregelen tegen promotie illegale gokaanbieders

De Kansspelautoriteit (Ksa) gaat (online) tijdschriften en nieuwsbladen aanpakken die illegale gokaanbieders promoten. Eerder gaf de toezichthouder media die dit doen alleen informatie en adviezen om overtredingen in de toekomst te voorkomen. Nu zegt de Ksa ook maatregelen te nemen als dat nodig is, zoals het opleggen van een boete.

16 juli '25 ( 8:19)

Doorgestarte Blokker gaat verder met minder dan 50 winkels

Het doorgestarte winkelbedrijf Blokker gaat verder met minder dan vijftig winkels, werd dinsdag bekend. Het bedrijf heeft uiteindelijk maar twaalf zelfstandige ondernemers weten vast te houden, heeft een woordvoerder bevestigd na berichtgeving door RTL Z.

15 juli '25 ( 8:13)

Kledingmerk BALR. vraagt faillissement aan

Kledingmerk BALR. heeft faillissement aangevraagd, heeft het bedrijf maandag bekendgemaakt. Volgens een verklaring willen de aandeelhouders "hun energie en middelen nu volledig op het verder versnellen van de groei" van voetbalplatform 433 richten. Zowel BALR. als 433 is mede opgericht door oud-voetballer Demy de Zeeuw.

14 juli '25 ( 9:03)

Aantal boekingen voor zomervakanties blijft achter

Het aantal boekingen voor zomervakanties blijft dit jaar achter bij vorig jaar, wat te maken heeft met hogere prijzen en onrust in de wereld. Dat stelt directeur Frank Radstake van reisbrancheorganisatie ANVR op basis van wat hij hoort van reisorganisaties. Nederlanders hebben hun vakanties voor deze zomer bovendien pas relatief laat geboekt.

11 juli '25 (15:25)

Paradiso laat niets los over aangifte banner Bob Vylan

Paradiso geeft "geen antwoord" op de vraag van het ANP tegen wie aangifte is gedaan naar aanleiding van een banner over Bob Vylan die voor het Amsterdamse poppodium hing. Op het doek stond "If Bob Vylan plays that night, Amsterdam will stand and fight". Het Britse rapduo speelt op 12 september in het voorprogramma van Gogol Bordello en kwam onlangs in het nieuws omdat het tijdens een optreden op Glastonbury "dood, dood aan het Israëlische leger" riep.

11 juli '25 ( 9:13)

Gemeenteraad Hoogeveen wil verbod fatbikes

De gemeenteraad van Hoogeveen heeft donderdagavond voor een plan gestemd om fatbikes uit het stadscentrum te weren. De Drentse gemeente treedt daarmee in de voetsporen van Enschede, waar eerder deze week een vergelijkbare motie werd aangenomen.

11 juli '25 ( 8:52)

Ben & Jerry's krijgt voor het eerst een Nederlandse topman

Ben & Jerry's krijgt voor het eerst een Nederlandse topman. Jochanan Senf komt aan het roer te staan van het ijsmerk dat onderdeel is van de binnenkort af te splitsen ijsdivisie van Unilever. Dat maakt The Magnum Ice Cream Company (TMICC) donderdag bekend.

11 juli '25 ( 8:29)

Blokker niet verrast dat zelfstandige filiaalhouders zich niet aansluiten bij doorstart winkel

Blokker noemt het geen verrassing dat sommige zelfstandige filiaalhouders zich niet aansluiten bij het doorgestarte winkelbedrijf. Een aantal van deze ondernemers zei tegen De Telegraaf niets te zien in een franchisesamenwerking met het nieuwe Blokker van ondernemer Roland Palmer.