john van den heuvel
2 juli 2025 om 11:16
< 1 min lezen

Misdaadjournalist John van den Heuvel blij met oordeel rechtbank over column

Misdaadjournalist John van den Heuvel is blij dat de column die hij vorige maand in De Telegraaf schreef niet gerectificeerd hoeft te worden. De rechtbank Amsterdam oordeelde dat dinsdag. "Ik ben heel blij dat de rechter me als columnist in het gelijk stelt, de gevorderde rectificatie volledig afwijst en de journalistieke vrijheid ruimte geeft", aldus de misdaadjournalist.

“Het kort geding door de advocaten van Taghi beschouw ik als de zoveelste poging journalisten de mond te snoeren”, vervolgt de journalist. “Ik heb de afgelopen jaren al zware intimidaties, geweldspogingen en bedreigingen ondervonden om te proberen me monddood te maken. Dit kort geding beschouw ik ook als zo’n poging. Gelukkig heeft de rechter dit gedwarsboomd.”

Advocaat Vito Shukrula had rectificatie geëist omdat Van den Heuvel volgens hem “feitelijk onjuiste, kwalijke en lasterlijke informatie” had gepubliceerd over hem. De rechtbank wees alle eisen van Shukrula af.

Relevante artikelen

Alles van ondernemen
    • Ondernemen

    Survivalgroep moet vaste locatie op Het Grote Bos verlaten na 16 jaar door overname vakantiepark

    Vandaag om 08:51
  • drie vrouwen in traditionele klederdracht bij turf
    • Ondernemen

    Openluchtmuseum Veenpark opnieuw in de etalage: bieden vanaf 880.000 euro

    Gisteren om 11:04

Aankomende evenementen

05 Feb
Stadswandeling Hengelo toen
  • Overijssel
05 Feb
FORThappy carnavalsfeest
  • Utrecht
06 Feb
SVR Vakantiebeurs Gorinchem
  • Zuid-Holland