minister klever
1 mei 2025 om 10:55
< 1 min lezen

Minister Klever ontving te veel vergoeding als zakelijk directeur Ongehoord Nederland

Minister Reinette Klever van Ontwikkelingssamenwerking heeft toen zij zakelijk directeur was bij Ongehoord Nederland meer vergoeding ontvangen dan de omroep volgens zijn eigen statuten toestaat. Dat meldt Ongehoord Nederland (ON!) woensdag in zijn jaarverslag 2024.

Klever overschreed de Wet normering topinkomens (WNT) in 2023 en 2024. Zij ontving afgelopen jaar 12.151 euro te veel en het jaar daarvoor 4350 euro. ON! heeft melding gemaakt van de overschrijding van de WNT-norm bij het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap en bij het Commissariaat voor de Media. “De te veel ontvangen bedragen zijn inmiddels volledig teruggevorderd en worden op korte termijn terugbetaald door de betrokkenen”, meldt ON!

NRC meldde in juni 2024 al dat de vergoeding van Klever ruim boven de zelfopgelegde ON!-norm lag. Het matigen van de salarissen van bestuurders was een van de speerpunten van de omroep toen deze in het omroepbestel kwam. Klever is een van de medeoprichters van de omroep. De PVV droeg haar in juni 2024 voor als minister in het kabinet Schoof.

Ongehoord Nederland zegt vanwege de aangekondigde bezuinigingen op de publieke omroep in 2025 sterk in te zetten op “kostenbeheersing en efficiëntieverbetering”. Daarnaast wil de omroep actief inzetten op ledengroei.

Relevante artikelen

Alles van ondernemen
    • Ondernemen

    Schulden in recreatiebedrijven vaak problematisch

    Gisteren om 15:50
    • Ondernemen

    Nieuw project stimuleert natuurinclusief ondernemen in Zeeuwse vrijetijdssector

    4 december 2025 om 10:46

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland