Faillissement Rent-a-Tent definitief
Na ruim 25 jaar valt het doek voor Rent-a-Tent, de bekende verhuurder van compleet ingerichte bungalowtenten. Het bedrijf uit Markelo kon in de veranderende markt niet langer overeind blijven en is failliet verklaard. Dit meldt Oost.
Het nieuws komt niet onverwacht. Twee weken geleden ging zusterbedrijf Ade al ten onder, waardoor ook Rent-a-Tent verder in de problemen raakte. Voor zover bekend zijn particuliere vakantiegangers niet financieel gedupeerd.
Grote speler in luxe kamperen
Rent-a-Tent was jarenlang een begrip onder liefhebbers van luxe kamperen. Met zo’n tweeduizend tenten op vijftig campings door heel Europa was het bedrijf een grote speler. Begin vorig jaar nam Rent-a-Tent zelfs nog de bungalowtenten van het failliete Vacansoleil over, een stap die destijds met trots werd aangekondigd.
Markt onder druk
Volgens curator Aart Jan Stokkers kampte het bedrijf met dalende omzet en lage marges. Vakanties worden tegenwoordig korter geboekt en vaak pas op het laatste moment betaald, waardoor Rent-a-Tent zelf moest voorfinancieren. Sinds de coronacrisis is de markt bovendien blijvend veranderd. Om onderbezetting te voorkomen, werden afgelopen zomer zelfs tenten niet meer opgezet.
Hoop op doorstart
Stokkers voert gesprekken over een mogelijke doorstart. Hij benadrukt dat er nog geen duidelijkheid is over schuldeisers en de hoogte van de schuldenlast, maar dat er achter de schermen wordt gewerkt aan een oplossing.
Geen kampeerders gedupeerd
Voor vakantiegangers lijkt de schade beperkt. Het nieuwe seizoen was nog niet opengesteld, waardoor er geen boekingen zijn die nu in gevaar komen. Daarmee lijkt het faillissement vooral een harde klap voor het bedrijf zelf en de zeven medewerkers die eerder al hun baan verloren.