fietsenwinkel
25 april 2025 om 12:04
< 1 min lezen

Consumentenbond: fietsenwinkels leiden consumenten om de tuin met nepaanbiedingen

Fietsenwinkels leiden consumenten om de tuin met nepaanbiedingen. Dat constateert de Consumentenbond na onderzoek onder dertig grote en kleine aanbieders van fietsen, waaronder Fietsvoordeelshop, 12Go Biking en Het Zwarte Fietsenplan. "Vooral grote fietsenwinkels en winkels met een webshop maken zich schuldig aan deze oneerlijke verkooppraktijken", stelt de bond.

Volgens de Consumentenbond gebruikte de helft van de onderzochte aanbieders misleidende verkooptrucs. Het gaat dan bijvoorbeeld om ‘korting’ op de adviesprijs, terwijl de fiets nooit voor die adviesprijs op de site heeft gestaan. Andere trucs zijn onjuiste op=op acties en aftelklokken “waardoor consumenten onder druk worden gezet”, aldus de consumentenorganisatie.

De onderzochte winkels waren volgens de Consumentenbond verrast door het onderzoek en “gaven toe dat ze de regels niet goed kennen”. Verschillende aanbieders hebben inmiddels hun advertenties aangepast, meldt de bond.

Relevante artikelen

Alles van ondernemen
    • Ondernemen

    Schulden in recreatiebedrijven vaak problematisch

    Gisteren om 15:50
    • Ondernemen

    Nieuw project stimuleert natuurinclusief ondernemen in Zeeuwse vrijetijdssector

    4 december 2025 om 10:46

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland