Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Broederliefde had nooit bedacht dat 1000e show mogelijk was

Door ANP
schedule 4 min
location_on [xx]km
broederliefde
Broederliefde geeft zaterdagavond voor de duizendste keer een show. De vijfkoppige Rotterdamse hiphopgroep doet dat "thuis" in Rotterdam Ahoy. "Dat we een duizendste show zouden geven, hadden we aan het begin nooit kunnen bedenken", aldus Jerr, een van de leden van Broederliefde.

"Überhaupt ons succes hadden we nooit voor mogelijk gehouden. Het is allemaal zo snel gegaan", vertelt Jerr. In 2016 bereikte Broederliefde met de plaat Hard work pays off 2 de eerste plek in de Album Top 100. De groep, die naast Jerr bestaat uit Emms, Sjaf, Edson en Mella, bleef veertien weken op die positie staan.

Jerr merkt dat hij en de andere groepsleden steeds volwassener worden. "We zijn meer gefocust dan ever, minder bezig met randzaken. We gaan niet meer uit, iedereen is bezig met een beter persoon te zijn en beter voor de dag te komen." De voorbereidingen voor de duizendste show verliepen dan ook vlekkeloos. "We weten heel duidelijk wat we precies willen en we zijn dankbaar voor de mensen die met ons samenwerken."

Met de show in Ahoy hoopt de hiphopformatie fans mee te geven dat alles mogelijk is. "Als je iets wil en je gaat ervoor, dat het dan kan lukken. Samen sta je sterker. Daar zijn wij hopelijk het levende bewijs van." Extra trots zijn de bandleden door de aanwezigheid van de kinderen van sommigen van hen. "Dat zorgt voor een kippenvelmoment bij ons."

Broederliefde heeft in 2024 "een beetje het gas losgelaten", aldus Jerr. "We wisten dat Ahoy eraan kwam en wilden dat heel goed doen." 2025 daarentegen wordt "een bewogen jaar" voor de groep. "In positieve zin wel", verduidelijkt Jerr. "Het is echt eng hoe gefocust iedereen is. We zijn zoveel stabieler. Mensen kunnen op muzikaal vlak echt gekkigheid van ons verwachten." En over de toekomstplannen van Broederliefde: "Ik weet niet wat ons te wachten staat, maar ik geloof dat er mooie dingen in het verschiet liggen."

14 januari '25 ( 8:50)

Kaarten kleinschalig literair evenement van Nieuwkerk en Chabot allemaal vergeven

Het is voor belangstellenden niet meer mogelijk zich aan te melden voor de eerste editie van een kleinschalig literair evenement met Matthijs van Nieuwkerk en Bart Chabot in de Haagse boekwinkel Paagman. Een medewerker van de boekhandel laat weten dat de gratis tickets voor de bijeenkomst aankomende zondag "binnen tien minuten" vergeven waren. Er is plaats voor zo'n driehonderd mensen.

13 januari '25 (11:33)

Schaatster Rijpma-De Jong vindt vierde Europese allroundtitel de mooiste

Antoinette Rijpma-De Jong werd in Heerenveen voor de vierde keer op rij Europees kampioene allround. Voor de 29-jarige schaatsster uit Rottum, om de hoek van Thialf, was het haar mooiste van de vier titels. "Een vol Thialf en straks de koets", wees ze naar de arrenslee waar ze eindelijk haar zegeronde in kan maken, nadat dat vier jaar geleden bij haar EK-titel in coronatijd in een lege schaatshal niet kon.

13 januari '25 ( 8:40)

Typhoon wil in toekomst show geven in Ziggo Dome

Typhoon wil in de toekomst graag nog een show geven in de Amsterdamse Ziggo Dome. De 40-jarige zanger gaf in 2016, samen met rapformatie Opgezwolle, al eens een show in de Ziggo Dome, maar wil dat graag nog een keer doen. Dat vertelt Typhoon tegen het ANP.

10 januari '25 (13:30)

Nieuwjaarsconcerten André Rieu 2026 al bekend gemaakt

De concerten van dit jaar moeten nog plaatsvinden, maar André Rieu heeft nu al de data aangekondigd van zijn nieuwjaarsconcerten in 2026. De Limburgse violist en orkestleider staat op zaterdag 10 januari 2026 in de Ziggo Dome in Amsterdam en een dag later in het Sportpaleis in Antwerpen.

10 januari '25 ( 9:05)

Vrienden van Amstel Live debuut voor Yves Berendse en Marco Schuitmaker

Yves Berendse en Marco Schuitmaker beleven donderdagavond allebei hun debuut op het podium van Vrienden van Amstel LIVE in Rotterdam Ahoy. "Ik heb heel veel zin om te spelen, ook voor die kolkende mensenmassa", zei Berendse tegen het ANP. Schuitmaker noemt het "een heel ding" om onderdeel uit te maken van de concertreeks.

08 januari '25 (13:57)

Burgemeester Fokkens en sc Heerenveen protesteren tegen voetbalwedstrijd op Bevrijdingsdag

De burgemeester van Heerenveen, Avine Fokkens, heeft protest aangetekend bij de KNVB. Het protest gaat over de wedstrijd van sc Heerenveen op 5 mei. De clubleiding tekende voor de kerstdagen ook al een protest aan, maar heeft nog geen reactie ontvangen. Dat meldt Omroep Friesland.

08 januari '25 (10:45)

Extra concert BLØF & Vrienden in november

BLØF geeft op vrijdag 21 november een extra concert onder de noemer BLØF & Vrienden. De Zeeuwse band treedt een dag later ook op in Rotterdam Ahoy, werd eerder al bekendgemaakt.

07 januari '25 (16:20)

Dit zijn de kansmakers voor de Zapp Awards

Enzo Knol, Rhodé Kok en Roxy Dekker maken op 25 januari kans om een Zapp Award te winnen. Dat heeft de organisatie van de jeugdprijzen dinsdag bekendgemaakt.

07 januari '25 ( 9:45)

Chaos tijdens jaarwisseling te maken met gebrek aan gezag, stelt vuurwerk verbond

Stichting Het Vuurwerk Liefhebbers Verbond (HVLV) denkt dat de chaos en onrust tijdens de jaarwisseling "slechts een symptoom van een veel groter probleem" zijn en dat een landelijk vuurwerkverbod daar geen einde aan gaat maken. "De kern van het probleem ligt niet bij legaal siervuurwerk, maar bij een groeiend gezagsprobleem en een gebrek aan normen en waarden in de samenleving", aldus de stichting.

07 januari '25 ( 9:30)

Thema van The Passion bekend gemaakt: 'Ik ben bij je'

Het thema van The Passion is dit jaar Ik ben bij je. Dat heeft KRO-NCRV dinsdag bevestigd na berichtgeving van Omroep Zeeland. Het bijbelspektakel vindt dit jaar plaats in Terneuzen. Anita Witzier keert terug als verslaggever.