Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Songfestival inzending vanmiddag door AVROTROS bekend gemaakt

Door ANP
schedule 2 min
location_on [xx]km
eurovisie
Omroep AVROTROS maakt donderdag om 16.00 uur bekend welke artiest Nederland in 2025 vertegenwoordigt op het Eurovisie Songfestival. De bekendmaking gebeurt via sociale media, aldus de omroep.

Het songfestival vindt in mei volgend jaar plaats in de Zwitserse stad Basel. Dit jaar won de Zwitserse artiest Nemo de internationale muziekwedstrijd in Malmö, met het lied The Code. Het muziekevenement zal plaatsvinden in de St. Jakobshalle en wordt georganiseerd door de Zwitserse omroep SRG SSR.

Het was lang onduidelijk of Nederland aan de komende editie zou meedoen. Dat kwam doordat Joost Klein, die Nederland dit jaar vertegenwoordigde, betrokken raakte bij een incident met een cameravrouw en naar aanleiding daarvan werd gediskwalificeerd. Na gesprekken met de European Broadcasting Union (EBU) liet AVROTROS eind oktober weten dat er "voldoende garanties" waren dat er structurele veranderingen worden doorgevoerd bij het muziekfestival en dat Nederland dus meedoet aan de komende editie.

21 januari '25 (10:33)

Alice Cooper staat aankomende zomer in AFAS Live

Alice Cooper komt komende zomer naar Nederland voor een optreden in AFAS Live. De Amerikaanse rocker geeft op maandag 28 juli een concert als onderdeel van zijn Too Close For Comfort-tournee, maakte organisator MOJO bekend.

21 januari '25 ( 8:09)

Extra shows van Bankzitters in de Ziggo Dome in 2026

De Bankzitters geven volgend jaar vier shows in de Ziggo Dome in Amsterdam. Naast de eerder aangekondigde shows op 24 januari, zijn er nu ook optredens op 23 januari en 31 januari 2026 toegevoegd.

21 januari '25 ( 8:04)

CDA sluit toch aan bij pleidooi voor landelijk vuurwerkverbod

Het CDA vindt het niet langer te verantwoorden om vuurwerk te verkopen aan consumenten en pleit daarom voor een verbod. De christendemocratische partij stelt voor om alleen organisaties of buurtcoöperaties met een vergunning toe te staan vuurwerk af te steken.

20 januari '25 (14:15)

Nog vijf edities van literair evenement Matthijs van Nieuwkerk en Bart Chabot

Er komen nog vijf edities van Bob Dylan Bestaat Niet - Een balsturige middag met Bart & Matthijs. Dat laat de Haagse boekwinkel Paagman, die het evenement organiseert, aan het ANP weten. De eerste editie van het kleinschalige literaire evenement met Matthijs van Nieuwkerk en Bart Chabot zondag was volgens de boekwinkel een succes.

20 januari '25 (12:45)

Pollux en Uiting geven met Metropole Orkest concert in Ziggo Dome

Frans Pollux en Lex Uiting geven samen met het Metropole Orkest volgend jaar januari een concert met uitsluitend Limburgse liedjes in de Ziggo Dome. Het gezelschap begint donderdag met een tournee langs Limburgse theaters, maar schaalt voor het optreden van volgend jaar op naar de grote popzaal in Amsterdam.

20 januari '25 (10:00)

Froukje, S10 en Chef'Special te zien tijdens 3FM Awards

S10, Froukje en Chef'Special treden eind februari op tijdens de 3FM Awards, de jaarlijkse popprijzen die worden gekozen door de luisteraars van het radiostation. Dat werd bekendgemaakt in het programma Wijnand & Jamie in de Ochtend.

20 januari '25 ( 9:00)

Bankzitters genoten van shows Ziggo Dome

De leden van YouTube-formatie Bankzitters hebben genoten van hun eerste show in Ziggo Dome, die vrijdagavond plaatsvond. Op social media blikken de YouTubers kort terug op hun debuut in de Amsterdamse concerthal, en laten ze ook weten klaar te zijn voor de twee shows die ze daar zaterdag geven.

20 januari '25 ( 8:50)

Jaarlijkse ooievaarstelling afgelopen weekend

De jaarlijkse ooievaarstelling begint zaterdag. Hiermee wil de Stichting Ooievaars Research & Knowhow (STORK) achterhalen hoeveel ooievaars dit jaar in Nederland overwinteren en waar. Als mensen met een verrekijker het ringnummer zien en dat doorgeven, weet de stichting ook de leeftijd van het dier.

17 januari '25 ( 9:10)

Kensington staat dit jaar voor 20e keer in Ziggo Dome

Kensington treedt eind dit jaar met zijn nieuwe zanger Jason Dowd op in de Ziggo Dome, maakte de Utrechtse band donderdag bekend. De band staat op 4 december voor de twintigste keer in de concertzaal. Voor Dowd zal dit de eerste keer zijn.

17 januari '25 ( 8:35)

Son Mieux en Britse skaband Madness toegevoegd aan line-up Zwarte Cross

De Britse skaband Madness is een van de hoofdacts van de Zwarte Cross, werd donderdag aangekondigd. De organisatie maakte in totaal 45 nieuwe namen bekend die tussen 17 en 20 juli op het festival in Lichtenvoorde optreden.