5 augustus 2013 om 17:28
< 1 min lezen

Veel belangstelling voor uitvaart Rita Reys

(Novum) - Onder grote belangstelling hebben honderden mensen maandag in Breukelen afscheid genomen van Rita Reys. In de Sint-Johannes de Doperkerk werd een openbare afscheidsdienst gehouden voor de jazzzangeres, die vorige week op 88-jarige leeftijd overleed. Onder anderen Joop Braakhekke, Frans Molenaar en Hans van Willigenburg woonden de dienst bij.

De kerk, met ruimte voor meer dan vijfhonderd mensen, zat tot de nok toe vol. Tijdens de afscheidsdienst voor ‘Europe’s First Lady of Jazz’ was er veel muziek. Reys’ vaste begeleidingsband speelde.

Reys’ lichaam kwam iets na het middaguur aan bij de kerk. De witte kist werd in een witte koets vervoerd. De dochter van de zangeres zei daags na het overlijden van haar moeder al dat de dienst geen zielige bedoening zou worden. “Huilen is prima, maar ze moeten niet allemaal in het zwart en grijs”, zou Reys ooit hebben gezegd.

Een aantal genodigden droeg wit, maar de donkere kleuren voerden toch de boventoon. Desondanks heerste er een gemoedelijke sfeer en was de dienst niet heel droevig.

Rita Reys stierf in de nacht van zaterdag 27 op zondag 28 juli nadat ze enkele dagen eerder een hersenbloeding had gehad. Na de openbare afscheidsdienst volgt maandagmiddag een besloten crematie.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
    • Evenementen

    Nieuwe editie van Trouwmarathon 100% NL op komst

    Gisteren om 10:48
    • Evenementen

    Paul Simon geeft drie optredens in AFAS Live

    Gisteren om 08:37

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland