Wesp op bloem
28 augustus 2023 om 10:08
< 1 min lezen

Wegens slecht weer week langer voor wespentelling

De landelijke wespentelling is vanwege het slechte weer met een week verlengd. De telling liep eigenlijk alleen afgelopen weekend, maar iedereen kan nog tot en met 3 september wespen tellen. Dat staat op de site van de Wespenstichting.

In Nederland leven zo’n vijfhonderd wespensoorten. Daarvan zijn er ongeveer tien die nesten maken. Van die tien zogenoemde sociale wespensoorten zijn het alleen de twee soorten limonadewespen die een voorkeur voor zoetigheid hebben en die dus overlast veroorzaken. Van de andere soorten hebben mensen geen last, terwijl de dieren wel een nuttige rol in de natuur vervullen. Verdelgen van de nesten van deze wespen, wat heel vaak gebeurt, is daarom totaal onnodig, vindt de Wespenstichting.

Voor de telling is een kaartje gemaakt met daarop de tien meest voorkomende wespensoorten. Dat kaartje en een telformulier zijn te vinden op de website van de Wespenstichting. Vorig jaar eindigde de limonadewesp op de eerste plaats, met 794 getelde dieren.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van evenementen
    • Evenementen

    Koningin Máxima opent veertigste editie Eurosonic Noorderslag

    Vandaag om 10:59
    • Evenementen

    Deze artiesten zie je aankomend jaar op Vestrock

    Gisteren om 11:32

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland