Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Rebels publiek bij oude rockers The Who

Door Redactie Nationale Recreatiegids
schedule 5 min
location_on [xx]km
(Novum) - Dat de beroemde rockopera Quadrophenia van The Who dit jaar zijn veertigste verjaardag viert was voor de Britse rockband een mooi excuus om de koffers weer eens in te laden en samen op tour te gaan. Althans, voor de twee nog overgebleven leden. Vrijdagavond deden zij de Amsterdamse Ziggo Dome aan.

Voor het eerst sinds 2007, toen in Ahoy, treden zanger Roger Daltrey en gitarist Pete Townshend weer eens samen op in ons land. De in 1978 overleden drummer Keith Moon en de in 2002 overleden bassist John Entwistle worden tijdens deze tour vervangen door respectievelijk Scott Devours, die op zijn beurt Ringo Starrs zoon Zak Starkey heeft afgelost achter de drums, en inmiddels oudgediende Pino Palladino. Daarnaast staan nog eens zeven andere muzikanten op het podium.

Wie ook staan zijn de fans op de vloer. Ondanks dat daar stoeltjes zijn geplaatst lijkt het publiek geenszins van plan te gaan zitten. Herhaaldelijk verzoek dit wél te doen blijkt tegen dovemansoren gericht. De fans, tussen de voornamelijk oudere mannen zijn ook wat jonge koppies waarneembaar, zien hoe de Britse band de rockopera Quadrophenia integraal speelt, vergezeld met indrukwekkende visuals en oude beelden van Moon en Entwistle. Zo zingt de oorspronkelijke drummer vanaf het scherm het nummer Bell Boy, terwijl Entwistle hitsingle 5.15 van vocalen voorziet.

Ondanks hun leeftijd, Daltrey en Townshend zijn toch alweer 69 en 68, rocken de twee Britten nog als vanouds. De gitarist slingert karakteristiek met zijn arm alsof het weer 1973 is, het eerste jaar dat Quadrophenia werd uitgevoerd. Daltrey is nog prima bij stem, al zit hij er wel een paar keer duidelijk naast. Ook Devours en Palladino slagen er niet helemaal in het gemis van Moon en Entwistle te verhullen.

"Bedankt dat jullie zijn komen kijken, we hebben vanavond voor het eerst deze tour gefilmd", zegt Townshend na Love, Reign o'er Me. "Daar komt hopelijk ook een dvd van met daarop dan ook wat Amsterdamse sfeer", vervolgt de rocker voordat hij de rest van de band introduceert en de ruim twee uur durende show wordt afgesloten met een handjevol greatest hits van The Who.

Natuurlijk zitten daarbij de drie nummers die werden gemaakt voor de populaire tv-serie C.S.I., die ervoor zorgden dat The Who werd geïntroduceerd bij een heel nieuw publiek. Bij Who Are You krijgt het enorme scherm de kleuren van de Nederlandse vlag, met de tekst Rock On, Amsterdam! Ook Baba O'Riley, Won't Get Fooled Again, Pinball Wizard en You Better You Bet komen voorbij voordat The Who afscheid neemt met het akoestische Tea & Theatre.

10 juli '25 ( 8:45)

Belgische prins Laurent bezoekt LEGO-tentoonstelling Bricks of Wonder

De Belgische prins Laurent heeft woensdagmiddag samen met zijn zoon Nicolas een bezoek gebracht aan de LEGO-tentoonstelling Bricks of Wonder in Westfield Mall of The Netherlands in Leidschendam. De broer van koning Filip nam op uitnodiging van de Vlaamse kunstenaar Dirk Denoyelle een kijkje. Op de expositie hangt onder meer een kunstwerk dat Laurent samen met Denoyelle zelf heeft gemaakt. Ook is een creatie van prins Nicolas te bewonderen.

10 juli '25 ( 8:42)

Entertainmentdeskundige Rob Goossens laat niets los over voorbereiding bokswedstrijd tegen Dennis Schouten

Rob Goossens gaat niet zeggen hoe getraind hij is in aanloop naar zijn bokswedstrijd tegen Roddelpraat-presentator Dennis Schouten. De entertainmentdeskundige van RTL Boulevard wil zijn tegenstander niet onnodig wijzer maken.

09 juli '25 (15:32)

BLØF op tournee met Vreemde Wegen Tour en doet unieke locaties Nederland aan

BLØF gaat vanaf volgende maand op tournee met de Vreemde Wegen Tour. De Zeeuwse band doet dan een aantal "unieke locaties in Nederland" aan en speelt nummers die zelden live worden gespeeld, werd woensdag bekendgemaakt.

09 juli '25 ( 9:49)

Splinter Chabot doet verslag van Canal Pride Amsterdam voor AVROTROS

Splinter Chabot doet op 2 augustus verslag van de Canal Parade, de jaarlijkse botenparade die wordt gehouden tijdens Pride Amsterdam. Dat meldt omroep AVROTROS woensdag.

09 juli '25 ( 8:45)

Chef'Special geeft exclusief concert in Paradiso voor War Child

Chef'Special geeft op 29 september in Paradiso een exclusief concert voor War Child. Deze organisatie zet zich in voor kinderen die leven in oorlogs- en conflictgebieden. De Haarlemse band is ambassadeur van War Child.

08 juli '25 (14:23)

Armin van Buuren en Benwal aangekondigd als acts ADE

Armin van Buuren en Benwal behoren dit jaar tot de eerste ruim 250 acts die zijn bekendgemaakt voor het Amsterdam Dance Event in oktober. De twee dj's zouden onlangs samen optreden tijdens het festival Op De Ring, maar dit optreden ging niet door door de grote drukte op de snelweg rond Amsterdam. De dj's treden op ADE los van elkaar op.

08 juli '25 (12:52)

Nederlandse filmklassieker Turks Fruit voor het eerst in vier jaar weer op grote doek

De Nederlandse filmklassieker Turks Fruit is op 15 augustus in Rotterdam voor het eerst in vier jaar weer op groot doek te zien. De verfilming van het boek van Jan Wolkers wordt vertoond in de Pleinbioscoop, een reeks openluchtvoorstellingen die bioscoop LantarenVenster elke zomer op de Kop van de Wilhelminapier organiseert. Hoofdrolspeelster Monique van de Ven is bij de eenmalige vertoning aanwezig.

08 juli '25 ( 8:29)

IGJ: eerste hulp bij evenementen voldoet soms niet aan regels

De eerste hulp bij evenementen voldoet soms niet aan de regels. Dat constateert de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). Die heeft een groot bedrijf dat zulke zorg biedt, Medical Event Assistance (MEA) uit Amstelveen, daarom opdracht gegeven om voor half september orde op zaken te stellen.

07 juli '25 (13:27)

MIKA treedt op in Rotterdam Ahoy in 2026

MIKA komt in februari voor een optreden naar Nederland. De zanger maakte via Instagram bekend dat hij 23 februari gaat optreden in Rotterdam Ahoy.

07 juli '25 ( 9:39)

Organisatie voetbalevenement zegt dat Douwe Bob WhatsApp-bericht heeft verdraaid

De organisatie van voetbalevenement Jom Ha Voetbal beschuldigt zanger Douwe Bob van het verdraaien van een WhatsApp-bericht. Volgens de zanger waren voorafgaand aan het optreden afspraken gemaakt over het uitblijven van "religieuze of politieke statements" op het voetbalevenement. Die afspraak ondersteunde hij met een appje waarin de organisatie het heeft over "geen politiek geen religie".