3 juli 2013 om 16:21
< 1 min lezen

Reuzenspinkrab komt aan in Scheveningen

(Novum) - In Sea Life Scheveningen is de Japanse reuzenspinkrab Alexander aangekomen. De megakrab, die met uitgestrekte scharen 3,5 meter breed is, werd vannacht vanuit het Engelse Weymouth naar Scheveningen gereden.

Negen medewerkers waren nodig om het beest in zijn nieuwe onderkomen te plaatsen. De 40-jarige krab weegt ongeveer vijftien kilo. Er is een speciaal aquarium voor hem gebouwd en gevuld met dertien duizend liter koud water water. De wanden zijn van acryl en vijf centimeter dik.

Alexander krijgt drie tot vier keer per week een handvol wijting, mosselen of inktvis van zijn verzorgers. Volgroeid reiken de scharen van de krab tot 4,5 meter. De megakrab, die tachtig tot honderd jaar kan worden, komt met name voor op de bodem langs de kust van Japan, China en Taiwan op zo’n twee- tot driehonderd meter diepte.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
    • Evenementen

    Primeur voor Koninklijk Concertgebouworkest: eerste optreden in Ziggo Dome

    Gisteren om 16:18
    • Evenementen

    Kaarten voor Top 2000 Café binnen een uur uitverkocht

    Gisteren om 12:15

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland