Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Uitbundig Zomercarnaval ondanks wind

Door Redactie Nationale Recreatiegids
schedule 2 min
location_on [xx]km
(Novum) - Ondanks de straffe wind trok de optocht van het Zomercarnaval in de binnenstad van Rotterdam zaterdagmiddag veel bekijks. De optocht verliep volgens de organisatie en de politie zonder grote problemen. Hoeveel bezoekers er langs de kant stonden wordt zondag pas bekend. Rondom het evenement werden tot 20.30 uur 26 mensen opgepakt.

De precieze bezoekerscijfers wil de organisatie pas bekendmaken op de laatste dag van Rotterdam Unlimited. Het nieuwe festival vervangt het oude Zomercarnaval en het muziekfestival Dunya. Door de nieuwe opzet vindt de zomerse optocht door de Maasstad half juni plaats in plaats van in het laatste weekeinde van juli.

De wind zorgde volgens een woordvoerder van de organisatie niet voor problemen. Wel hadden de dansers en danseressen op de wagens - relatief schaars gekleed - het wel even koud voordat in de loop van de middag de zon doorbrak.

De politie voerde op meerdere plaatsen in de stad preventieve fouilleeracties uit onder het publiek. Daarbij werden enkele steekwapens, een vuurwapen en verdovende middelen gevonden. Enkele andere van de 26 arrestanten werden opgepakt voor openbare dronkenschap, wildplassen of belediging. Volgens een woordvoerder ligt het aantal arrestanten in lijn met voorgaande jaren.

De buitenprogramma van de een na laatste dag van het festival wordt afgesloten met concerten op twee grote podia. Op het Hofplein treedt de Spaans-Franse zanger Manu Chao op. De Kaapverdische Rotterdammer Nelson Freitas staat op het Churchillplein.

10 juli '25 ( 8:45)

Belgische prins Laurent bezoekt LEGO-tentoonstelling Bricks of Wonder

De Belgische prins Laurent heeft woensdagmiddag samen met zijn zoon Nicolas een bezoek gebracht aan de LEGO-tentoonstelling Bricks of Wonder in Westfield Mall of The Netherlands in Leidschendam. De broer van koning Filip nam op uitnodiging van de Vlaamse kunstenaar Dirk Denoyelle een kijkje. Op de expositie hangt onder meer een kunstwerk dat Laurent samen met Denoyelle zelf heeft gemaakt. Ook is een creatie van prins Nicolas te bewonderen.

10 juli '25 ( 8:42)

Entertainmentdeskundige Rob Goossens laat niets los over voorbereiding bokswedstrijd tegen Dennis Schouten

Rob Goossens gaat niet zeggen hoe getraind hij is in aanloop naar zijn bokswedstrijd tegen Roddelpraat-presentator Dennis Schouten. De entertainmentdeskundige van RTL Boulevard wil zijn tegenstander niet onnodig wijzer maken.

09 juli '25 (15:32)

BLØF op tournee met Vreemde Wegen Tour en doet unieke locaties Nederland aan

BLØF gaat vanaf volgende maand op tournee met de Vreemde Wegen Tour. De Zeeuwse band doet dan een aantal "unieke locaties in Nederland" aan en speelt nummers die zelden live worden gespeeld, werd woensdag bekendgemaakt.

09 juli '25 ( 9:49)

Splinter Chabot doet verslag van Canal Pride Amsterdam voor AVROTROS

Splinter Chabot doet op 2 augustus verslag van de Canal Parade, de jaarlijkse botenparade die wordt gehouden tijdens Pride Amsterdam. Dat meldt omroep AVROTROS woensdag.

09 juli '25 ( 8:45)

Chef'Special geeft exclusief concert in Paradiso voor War Child

Chef'Special geeft op 29 september in Paradiso een exclusief concert voor War Child. Deze organisatie zet zich in voor kinderen die leven in oorlogs- en conflictgebieden. De Haarlemse band is ambassadeur van War Child.

08 juli '25 (14:23)

Armin van Buuren en Benwal aangekondigd als acts ADE

Armin van Buuren en Benwal behoren dit jaar tot de eerste ruim 250 acts die zijn bekendgemaakt voor het Amsterdam Dance Event in oktober. De twee dj's zouden onlangs samen optreden tijdens het festival Op De Ring, maar dit optreden ging niet door door de grote drukte op de snelweg rond Amsterdam. De dj's treden op ADE los van elkaar op.

08 juli '25 (12:52)

Nederlandse filmklassieker Turks Fruit voor het eerst in vier jaar weer op grote doek

De Nederlandse filmklassieker Turks Fruit is op 15 augustus in Rotterdam voor het eerst in vier jaar weer op groot doek te zien. De verfilming van het boek van Jan Wolkers wordt vertoond in de Pleinbioscoop, een reeks openluchtvoorstellingen die bioscoop LantarenVenster elke zomer op de Kop van de Wilhelminapier organiseert. Hoofdrolspeelster Monique van de Ven is bij de eenmalige vertoning aanwezig.

08 juli '25 ( 8:29)

IGJ: eerste hulp bij evenementen voldoet soms niet aan regels

De eerste hulp bij evenementen voldoet soms niet aan de regels. Dat constateert de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). Die heeft een groot bedrijf dat zulke zorg biedt, Medical Event Assistance (MEA) uit Amstelveen, daarom opdracht gegeven om voor half september orde op zaken te stellen.

07 juli '25 (13:27)

MIKA treedt op in Rotterdam Ahoy in 2026

MIKA komt in februari voor een optreden naar Nederland. De zanger maakte via Instagram bekend dat hij 23 februari gaat optreden in Rotterdam Ahoy.

07 juli '25 ( 9:39)

Organisatie voetbalevenement zegt dat Douwe Bob WhatsApp-bericht heeft verdraaid

De organisatie van voetbalevenement Jom Ha Voetbal beschuldigt zanger Douwe Bob van het verdraaien van een WhatsApp-bericht. Volgens de zanger waren voorafgaand aan het optreden afspraken gemaakt over het uitblijven van "religieuze of politieke statements" op het voetbalevenement. Die afspraak ondersteunde hij met een appje waarin de organisatie het heeft over "geen politiek geen religie".